Zn.: Tu cenu nechci

Slavnostní vyhodnocení Českého běžeckého poháru 2012 proběhlo v Uherském Hradišti. Zde se uskutečnil poslední, devátý závod celého letošního seriálu.
Byly do něj zařazeny známé závody: Běh městem Jarmily Kratochvílové, Pardubický vinařský půlmaraton, Běh rodným krajem Emila Zátopka…
Slovácký silniční běh v Uherském Hradišti byl derniérou za letošním 17.ročníkem ČBP.

Při slavnostním vyhlašování této soutěže jsme byli svědky trapasu. Ocenění si přijeli převzít pouze čtyři závodníci. Bylo to pouze torzo z plejády vyhlašovaných kategorií.
,,O to smutnější je fakt, že řada oceněných se neobtěžovala zaslat ani omluvný e-mail. Zřejmě slušné chování se nenosí. Absentérům nestálo zato si přijít převzít hodnotné věcné ceny – řekl šéf ČBP Honza Rýdlo.

O to víc byl byla potěšitelná účast vítězů juniorských kategorií Lady Novákové a Libora Bucifala. Z dospěláků si osobně převzala cenu za vítězství v kategorii žen běžkyně z našeho regionu Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava ). Posledním Mohykánem, který přijel až z Prahy byl veterán Miloš Smrčka.

¨
Petra Pastorová při slavnostním ocenění za vítězství v kategorii žen v ČBP 2012

CELKOVÉ POŘADÍ 17. ročníku 2012

Ž E N Y

1.P. PASTOROVÁ 44, 2. M. Preibischová 26, 3. K. Pecková 21, 4. J.Klimešová 21, 5. I. Sekyrová 18, 6. R. Churaňová 18, 7. P. Matyášová 16, 8. P.Kamínková 11 … celkem bodovalo 28 závodnic

M U Ž I
1. J. KREISINGER 86, 2. M. Kocourek 66, 3. Vít Pavlišta 55, 4. J. Homoláč 54, 5. J. Bajza 40, 6. M. Kučera 30, 7. J. Walenfels 23, 8. P. Pechek 22 … bodovalo 46 běžců