Žeň úspěchů kopřivnických běžců na Ostrava City maratonu 11.9.2022

Tato akce je jedna z největších na severní Moravě, patronkou a zároveň ředitelkou této akce je jedna z našich nejlepších vytrvalkyň Petra Pastorová. V rámci tohoto závodu je na výběr několik tratí – maraton, půlmaraton, 10 km a štafety 6 x 6,3 km. Štafety jsou rozděleny na ženské , mužské a smíšené.

Na tuto velkou a prestižní akci se vypravila početná skupina z AKEZ Kopřivnice a Pomalých šípů Kopřivnice. A o běžcích z AKEZu a Pomalých šípů bylo hodně slyšet. Dosáhli jsme skvělých výsledků a prokázali, že sportovci z těchto 2 klubů jsou výborně připraveni a mají vysokou výkonnost.

Maraton

Na maratonské distanci náš klub reprezentoval Jirka Štefek, který doběhl v čase 3:58:01, na 11. místě ve své kategorii.

Půlmaraton

Na půlmaratonské trati nás reprezentovali Darča Krausová a Pepík Kvita. Darča dosáhla času 1:38:30, ve své kategorii s přehledem vyhrála a v celkovém pořadí skončila na 6. místě.

Pepík Kvita dokončil závod v čase 1:55:31, ve své kategorii skončil na 2.místě.

Desítka

Na trati 10 km reprezentovali Ivan Karas, doběhl v čase 37:55 a obsadil v celkovém pořadí mužů 7. místo. Pepa Orság z Pomalých šípů dosáhl času 49:22 a obsadil celkově 34. místo.

Štafety 6 x 6 km

Kapitolou zvlášť byly závody štafet. Po loňské premiéře štafety žen a štafety mužů startujících pod hlavičkou Pomalých šípů Kopřivnice, jsme se rozhodli postavit co možná nejsilnější sestavu startující za AKEZ Kopřivnice, abychom potrápili ty největší favority.

Ženy: První bych se zmínil o štafetě žen, která se kvůli zraněním a účasti jedné z členek na půlmaratonu oproti loňské sestavě z poloviny obměnila. Běhající kapitánkou týmu byla stejně jako loni Marťa Mazáčová. Další členky byly: Věrka Richterová, Domča Bublíková, Verča Pavlíčková (běhající kamarádka z Nového Jičína), Hanka Laciková (běhající kamarádka z Frýdku-Místku) a Anička Slívová. Pod skvělým vedením své kapitánky Marti předvedly holky  vynikající výkony, korunované traťovým rekordem ve štafetě žen, celkovým časem 2:46:38, časem zlepšeným oproti loňsku o necelých 8 minut. Holky suverénně zvítězily a druhé štafetě v pořadí nadělily přes 20 minut. Mimo věcné ceny za vítězství si zasloužily i odměnu vypsanou za traťový rekord.

Muži: Čistě mužská štafeta AKEZ pod vedením Davida Mikaly také oproti očekávání změnila mírně složení, až se ustálila v sestavě  David Hanke, Radek Raška, Michal Mazáč, Tomáš Valentík, Milan Sochor a finišující kapitán David Mikala. Výkonem 2:23:32 nestačili pouze na elitní výběr MK Seitl Ostrava a oprávněně si z Ostravy odvezli stříbro. Celý závod se štafeta mužů pohybovala na 2-3. místě, v druhé polovině závodu definitivně poslali polskou štafetu na 3.místo.

Mix: O největší překvapení se postarala smíšená sestava v čele s kapitánem Davidem Hanke ve složení Denis Neuwirth, Libor Richter, Pavel Slíva, Martin Cigánek, Martina Mazáčová a David Hanke.

Časem 2:48:29 se dotáhli až na stříbrnou příčku mezi smíšenými štafetami, kterých bylo na trati celkem 76. První 4 členové perfektně štafetu rozběhli a po 4. úseku byla štafeta na výborném 5. místě. Během posledních dvou úseků se dokázala tato štafeta probojovat až na 2. místo v mixech a 6. celkově.Z celkového počtu 97 štafet, byly všechny naše 3 štafety do celkového 6. místa, což je skvělý výsledek. Běžci a běžkyně  z Kopřivnice a jejich kolegové zaznamenali v Ostravě velký úspěch  a výborně reprezentovali jak AKEZ, tak Pomalé šípy.

Závěrem patří poděkování všem závodníkům , za to, že odvedli všichni parádní výkony,  trávili větší část dne  s kamarády a kamarádkami, poděkování patří i doprovodu z řad rodin, kteří fandili naplno a starali se o servis závodníků.