ZÁVOD: 10 km – II liga družstev – Šumperk

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Sobota 5. 6. 2010

Profil tratě: tartanová dráha

Na start jsem se postavil ve 12:50 s teplotou ve stínu kolem 25°C s mírným větrem. Po měsíci a půl deštivého počasí s teplotou kolem 15°C to bylo opravdu vedro a aby toho nebylo málo startovní listina prozrazovala, že zbytek startovního pole je slabší výkonnosti. To znamenalo, že si to budu muset odběhnout a odtáhnout sám.

Po startu jsme za to vzal, abych se nakopl a rozpumpoval. První tři kilometry uběhly docela rychle za 9:50 (3:14, 3:17, 3:19), ale potom se to už začalo táhnou. Čtvrtý za 3:24 a tady už jsme cítil, že těsně pod 33min to dneska sám nedám. Hlavou se mi začaly honit různé myšlenky a pět kilometrů mi připadalo hrozně dlouhých a to mě čekalo ještě dalších pět. Pátý kilometr za 3:30 a pětka za 16:45. To už mi bylo horko a kroužit pořád dokola, také nebylo nic příjemného. Není kde si odfrknou a pořád monotonním tempem, a né a né zvýšit tempo. Sem tam proběhla změna při předbíhání běžců o kolo zpět.

Teď mi je jasné, proč se většina běžeckých nadšenců vyhýbá dráhovým oválům, ale nikdy bych tuto zkušenost nezískal, kdybych si desítku na dráze nevyzkoušel. Ale i tak jsem na dráhu nezanevřel a ještě stále neupustil od myšlenky, dát kvalitní desítku na dráze a to pod 32min. Jestli se dokáži kvalitně připravit, budu vědět už třetí týden v červenci.

Šestý 3:31, sedmý 3:32, kdy už mě to přestávalo bavit, osmý 3:32. Teď už zbývají poslední dva kilometry a bude konec. To je už kousek, proletělo mi hlavou. Ale to je ještě pět koleček a to mě zase dorazilo. Devátý 3:30. V desátém jsem mlel už z posledního, ale pokusil jsem se alespoň trochu zrychlit a bylo z toho 3:20.

Bylo mi hrozně zle a vzpamatovával jsem se z toho asi 5minut. Ani jsem nevěděl, jaký mám čas, ale tušil, že to dneska nebylo nic moc. Konečný čas se zastavil na 34:12. Trochu zklamání, ale zato zkušenost k nezaplacení. Již vím, že ke kvalitnímu času potřebuji kvalitní soupeře, protože pak mám při závodě úplně jiné myšlenky než ty, co jsem měl při tomto.

Miloš Macíček alias Muflon-eM

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “ZÁVOD: 10 km – II liga družstev – Šumperk
  1. Anonymous napsal:

    Úplně jsi mi připomněl dobu, kdy jsem se takhle dokola motal i já. Dráha je hold o něčem úplně jiném než silnice, možná, kdybys tak 3-4 km vydržel s těmi slimáky a pak začal stupňovat, byl by výsledek i pocit lepší. Saša N.

  2. Hele Milošu,
    ten Tvůj výkon nebyl zase tak špatný. Změna počasí se projevila jak na Běhu na Lysou, tak i na Kysuckém maratonu. Na Lysé borci tratili kolem 4-5minut a v Čadci kolem 10-15min., kromě tedy Dana Orálka. Při jeho objemech v km a nízké tělesné hmotnosti už nějaká změna počasí nehraje takovou roli. Ty máš na to dát desítku pod 32min. Na dráze to půjde zatím těžko, ale na Hornické by jste to s Vaškem letos měli dát. Rosťa B. – turista v poklusu.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice