Fotogalerie:

Fotogalerie Jiří Harašta

Fotogalerie František Raška

Fotogalerie AKEZ – autor Kristina Čablová

V sobotu 8.7.2023, se konal 10. závod letošní  Lašské běžecké ligy a to 11.ročník Zátopkovy pětky.  Počasí bylo  slunečné, teplota cca 30°C.
Vzhledem k počtu závodníků byly uspořádány 3 rozběhy, do kterých byli účastníci rozděleni dle předpokládaných dosažitelných časů na 5 km. Cílová rovinka byla kužely svedena do drah 3-7, takže bylo nejen pro časoměřiče, ale i pro diváky přehledné, kdo jde již do cíle. Závod proběhl bez problémů, vše klaplo jak mělo. Z našeho klubu se zúčastnilo 14 běžců a běžkyň.
Samotné rozběhy nepřinesly nějaké překvapení, jednotlivé kategorie ovládli favorité. Na trati byly k vidění krásné souboje 🙂

Závod mužů ovládl Pavel Cimbálník – AC Sportguides Rožnov p.R. (16:21), stříbrná pozice patřila Kubovi Ambrosovi AKEZ Kopřivnice (16:26) a bronz si odvezl Vojtěch Zemánek – Vinotéka U Karla (16:36)

Z žen byla nejrychlejší Barbora Lučanová – Atletika Nový Jičín (18:56), následována Martinou Mazáčovou – AKEZ Kopřivnice (19:59) a Danielou Valovou – AKEZ Kopřivnice (20:18)