Vrchařský víkend

Sobota 29. a neděle 30.7.2023 byla v běžeckém kalendáři zasvěcena dvěma závodům do vrchu. Oba se odehrály v Beskydech. A oba se vyznačují vysokou náročností. 


V sobotu se konal již tradiční 38. ročník běhu na Lysou horu. Jako každý rok ho pořádá Jakl Karviná. Tento závod je veden zároveň jako mistrovství Moravy a Slezska v běhu do vrchu. Jde o 8,3 kilometrů dlouhý běh s převýšením  702 metrů. Běží se po asfaltové silnici z Papežova. Z našeho klubu se zúčastnilo 5 běžců, z toho 4 proběhli přes cílovou čáru. A něžnější část zástupců klubu dosáhla výborných umístění, hlavně Daniela se porvala s tratí výborně.


Dany Valová – v kategorii 3.místo , v čase 51:54
Marťa Mazáčová – v kategorii 3. místo , v čase 57:11
David Hanke – v kategorii 5.místo , v čase 48:59
Pepík Kvita – v kategorii 5.místo , v čase 1:12:30
 


V neděli se jako každý rok, hned druhý den po závodě na Lysou horu, konal další ročník běhu na Kozubovou. Tento 5-ti kilometrový závod s převýšením 500 metrů se běží výhradně po šotolinových cestách a lesních stezkách. Druhá polovina závodu je dost těžká s prudkými stoupáními. Z našeho klubu se tentokrát zúčastnil jeden muž a dvě ženy.

David Hanke – v kategorii 11. místo, v čase 35:04
Marťa Mazáčová – v kategorii 1.místo, v čase 37:34 
Katka Piechowicz– v kategorii 5.místo, v čase 41:51


 
Tento dvojboj ve dvou dnech prověří fyzickou připravenost všech účastníků, zejména těch, kteří absolvují oba dva závody. O tom se přesvědčili Martina i David, kteří se nedělním závodem hodně protrápili.

DejvH

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice