XXXVI Międzynarodywy Bieg V-ciu Stawów – Myszków 2015

I v letošním roce jsme se v sestavě 5 závodníků vydali na závod do partnerského města Myszków v Polsku. Bo všichni byli v autě chytřejší než navigace, měli jsme možnost poznat více než kdy jindy krásy místní krajiny. I tak jsme přijeli na místo setkání s dostatečnou rezervou, za což patří velký dík panu řidiči. Večer probíhal standardně. Po příjemné večeři s předsedou místního klubu a jeho sportovním náměstkem přišel čas na předzávodní strečink. Toho se oproti minulým ročníkům namísto Pepíka ujal Jirka Z. a vedl si výtečně. Poctiví jedinci (Pepík a Peťa N.) byli protažení již kolem půlnoci, ostatním to trvalo až do ranních hodin (3:00). Nicméně vyplatilo se. Další den jsme všichni stanuli na startu. Pepa se cítil málo rozstrečovaný. Trať doznala lehké změny a až na prvních 700 m vedla celá lesem po písčité cestě, což bylo pro mnoho startujících velmi náročné. Ovšem „maraton-klubáci“ se s tím poprali výtečně a v konkurenci 161 startujících doběhli následovně: Jakub Ambros celkově 4./kat. 2., Jirka Z. 20./3., Darča 24./2., Pepík 27./1. a Peťa N. 120./2. To znamená, že letos pódiové umístění vybojovali úplně všichni. Družba se vydařila opět ve velkém stylu a Poláci svou pohostinností ani letos nezklamali.