Vydařený vstup do soutěží družstev

Parádní vstup do soutěží družstev se v sobotu 7. května podařil dorostenkám. V 1. kole Mistrovství Moravy a Slezska družstev dorostu a juniorů, které hostil Vyškov, kopřivnický celek posílený o hostující děvčata jasně zvítězil se ziskem 207 bodů před družstev JAC Brno (136 b.) a Holešovem (129,5 b.). Velmi potěšující je, že se na bodování družstva podílelo osmnáct závodnic, takže výsledek je opravdu dílem celého týmu nikoliv několika jednotlivců. Nicméně je třeba určitě vyzvednout nejvyšší bodové přínosy, o které se postaraly Adéla Tkáčová (25 b.), Tereza Lieblová (24 b.) a Nina Válková (20,75 b.). Všem členkám družstva děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně zdaru v dalších kolech soutěže!!!

Výsledky 1. kolo MMaS mládeže 2022

V úterý 10. května se v 1. kole krajského přeboru družstev představilo starší žactvo. Jak děvčata, tak chlapci nedisponují početně velkými družstvy, nicméně kvantitu se snažíme dohnat kvalitou a to se nám v úvodním kole podařilo především u chlapců. Ti s přehledem vybojovali čtvrtou příčku, což nás velmi těší, děvčata skončila těsně šestá a zkusí tedy v dalších kolech zabojovat o celkové páté místo, aby se kvalifikovala do semifinále Mistrovství Moravy a Slezska družstev. Pěkných individuálních výkonů bylo z naší strany celá řada. Nejhodnotnější předvedli Šimon Holub na 200 m překážek (28,31 s) a Mikuláš Kotek ve sprintech (60 m 7,58 s a 150 m 18,04 s). Ale padla celá řada dalších osobních rekordů, ke kterým gratulujeme a děkujeme za podařenou reprezentaci klubu!

Výsledky 1. kola KP družstev staršího žactva MSK 2022

Ve čtvrtek 12. května se uskutečnilo 3. kolo krajského přeboru mladšího žactva. Na programu byl pětiboj, který chlapci absolvovali ve Frýdku-Místku a děvčata na kopřivnickém stadionu. Výsledek byl opravdu skvělý, jelikož mezi chlapci jsme plně obsadili stupně vítězů v pořadí Standa Jabůrek, Honza Chalupa a Adam Duraj, mezi děvčaty jsme brali druhou a třetí příčku zásluhou Sofie Šnyrychové a Lucky Křížkové. Málo početné družstvo chlapců se v soutěži týmů muselo spokojit se čtvrtou příčku, naopak děvčata naprosto jednoznačně zvítězila. Moc blahopřejeme nejen medailistům, ale všem, kteří pětiboj úspěšně zvládli!!!

Výsledky 3. kola KP družstev mladších žáků MSK 2022

Výsledky 3. kola KP družstev mladších žákyň MSK 2022

V sobotu 14. května se rozběhla II. liga žen, ve které letos neklademe na výsledek týmu velký důraz vzhledem k hostování některých děvčat v I. lize žen V úvodním kole jsme tak zásluhou pěkných výkonů šestice zúčastněných atletek vybojovali devátou příčku. V I. lize startující dorostenky (Tkáčová, Feilhauerová, Pešlová, Bělunková) přispěly spoustou bodů (celkem 34 b.) k vítězství Opavy v úvodním kole soutěže, navíc si všechny z Opavy dovezly osobní rekordy. Padly i rekordy klubové. Postaraly se o ně Adéla Tkáčová v běhu na 100 m (12,04 s), Ema Feilhauerová v běhu na 400 m překážek (63,20 s) a štafeta na 4 x 100 m složená z výše jmenovaných děvčat, která běžela skvělých 47,99 s. Tomáš Bortel startoval v úvodním kole extraligy mužů a žen, kde bral výborné druhé místo ve vrhu koulí v osobním rekordu 16,43 m a k tomu přidal deváté místo v hodu oštěpem (50,06 m). Všem velká gratulace!!!