Mladší a starší žactvo výborné v krajských přeborech jednotlivců

V krajských přeborech jednotlivců v kategorii mladšího žactva a žactva, které hostila 17. a 19. 5. 2022 Opava, jsme se mohli těšit jak z celé řady velmi pěkných výkonů, tak i ze spousty medailí.

Medailistům mezi starším žactvem vévodil Mikuláš Kotek, který zvítězil ve skoku dalekém v osobním rekordu 587 cm, v běhu na 150 m získal další vítězství a klubový rekord žáků 17,86 s a v běhu na 60 m přidal třetí osobák 7,49 s a stříbrnou medaili. Čtvrtou, opět stříbrnou, pak získal ještě se štafetou na 4 x 60 m, která běžela ve složení Kotek, Baláž, Šimon Holub a Drda. Individuální medaile si z Opavy odvezli ještě Anna Marie Chalupová, Alexandra Huňková, Lucie Šenkeříková, Anežka Juráková, Šimon Holub, Dalibor Drda, Veronika Kvitová a Rozálie Mrózková. Stříbrná ve štafetě na 4 x 60 m skončila i dívčí štafeta, která běžela ve složení Chalupová, Babincová, Juráková, Huňková.

V kategorii mladšího žactva si odvezl dvě zlaté medaile Stanislav Jabůrek díky skvělým osobním rekordům v oštěpu (35,85 m) a hodu kriketovým míčkem (64,77 m). Dařilo se ale i Agátě Holubové, která vyhrála běh na 60 m překážek (10,30 s) a získala bronz v dálce (453 cm), a Honzovi Chalupovi, který bral stříbro v běhu na 60 m překážek (osobní rekord 10,09 s) a dálce (osobní rekord 471 cm). Stříbro vybojovala ještě Elena Nováková v běhu na 300 m (osobní rekord 45,66 s) a bronz Sofie Šnyrychová v běhu na 60 m překážek (osobní rekord 10,33 s).

Velká gratulace nejen medailistům, ale všem reprezentantům našeho klubu, kteří si vylepšili svá osobní maxima!!! Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!