Vydařený novoroční rozjezd

V průběhu prosince, když jsem seděl nad termínovou Lašské běžecké ligy, mi probleskla hlavou myšlenka zorganizovat akci v duchu hesla:,,Jak na nový rok, tak po celý rok.“ Oslovil  jsem členy našeho AKEZK, ,,Pomalé šípy“ a hobíky, které jsem potkával při svých toulkách přírodou. Vybrat vhodné místo pro uskutečnění zamýšleného projektu pod názvem ,,Novoroční kondiční běh“  nebyl problém. Nahrála mi klidová zóna kopřivnických Pasek.

Je   pondělí 1.1.2018. V jedenáct hodin se vydává desítka běžců  zdolat tříkilometrový okruh. Dnes to není závod, ale únik z letargie a pro některé zbavení se mírného lihového opojení. Po doběhu do cíle čeká na účastníky setkání novoroční sprint symbolizující rok s délkou trasy  20,18  metru.  Naštěstí nikdo z běžců nestávkuje, pouze se liší zápalem co nejlépe obstát v souboji.  Mezi muži dominuje Jirka Kramoliš. Hned po startu vyráží jako šíp k nedalekému cíli. Myslím si, že i fenomenální Usain Bolt by měl dnes s ním problém. V kategorii žen se odehrává vyrovnaný souboj tria, ve kterém vyhrává ,,o prsa“ nenasazená Petra Lalinská. Holt nezapřou se její sportovní geny po tatínkovi Jirkovi Bednaříkovi.

K uvítání  nového roku patří slavnostní přípitek. Po nezbytné selekci účastníků akce (řidiči automobilů a abstinenti) se odpalují ,,rychlé špunty.“ Najednou nikomu nevadí ostrý studený vítr. Rozproudí se debata ve stylu pelmel, která končí u plánování účasti na nejbližších závodech.

Rozjezd do nového roku se vydařil. Pokud v závěru letošního roku oslovíme širší veřejnost, může se stát z této akce tradice. Proto – Ahoj za rok!

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice