Vstřícné gesto pomohlo Mořkovskému zajíci

Když  jsem se  závěrem minulého roku vydal na obhlídku terénu do Mořkova, místa konání  připravovaného běžeckého závodu  polil mě pot. Na  ploše každoročního místa startu u nádraží  byly haldy zeminy, mezi kterými jezdily náklaďáky. V samotné obci  a blízké lokalitě se buduje kanalizace  a tato plocha se změnila ve skládku. Rázem mi v mysli splaskla bublina o Běhu dětí.

Zaměřil jsem alespoň na přípravu hlavního závodu. Prvním pozitivem byla rekonstrukce interiéru domečku, ve kterém by měl zázemí organizační tým a běžci. Objekt nedávno  získal  nový vlastník, místní Obecní úřad. Zatuchlé místnosti  se během pár měsíců změnily k nepoznání. Nová omítka a  podlahy, dodaly interiéru  vlídnou tvář. Naštěstí jsem našel pochopení u vedení obce, která nám pronajala  objekt k prezentaci. Navíc další tři  místnosti  sloužily jako šatny.
Povzbudivým impulsem byla vstřícnost pana Machače majitele  Malokapacitních jatek, s příslibem, že podpoří náš projekt. Třetí jistotou byl místní spolek KČT. Téměř desítka jeho členů se přihlásila k výpomoci na postech  pořadatelské služby.

Den před závodem  jsem se vydal se Sašou  do Mořkova s cílem vyznačit  mírně upravenou trať. Projeli jsme ji dvakrát s tím, že tachometr na vozidle nám ukázal přesných 10 km.
Stěží jsem  značil  na  vrstvě přilepené hlíny  latexem vymezené mety, ale  povedlo se.

Nastal den D. Když jsme přijeli  na místo startu, byl jsem šokován. Volná plocha   nad nádražím byla čistá. Záhy jsem dostal od paní starostky odpověď :
,, Hasičí smyli  hlínu, ať se běžci neplácají  po prašném a hrbolatém  podkladě.“


Řada pořadatelů závodů  mi jistě potvrdí, že uspořádat  podobnou akci není jednoduché. Naštěstí  jsem  našel podporu  u řady subjektů a dobrovolníků. Za to jim patří veliké DÍKY!
Pořád je co zlepšovat. Haldy zeminy v prostoru startu za rok asi nezmizí, ale budeme se snažit vylepšit v příštím roce další detaily a zlepšit tak úroveň závodu.

Označeno v Nezařazené, Reportáže
1 komentáře “Vstřícné gesto pomohlo Mořkovskému zajíci
  1. Anonymous napsal:

    Jirko, klobouk dolů a poděkování. LenkaH

Facebook
AK EZ Kopřivnice