Vítězné Jakubovo repete na Mořkovském zajíci

Oproti loňsku vládlo na Mořkovském zajíci diametrálně rozdílné počasí. Před rokem nás překvapila čerstvá sněhová pokrývka, letos bylo jasno a teploměr vyšplhal téměř k dvaceti stupňům.

Podobně k porovnání vybízela účast dvou favoritů závodu. Před rokem se odehrál dramatický souboj ,,tělo na tělo“ ve kterém zvítězil v čase 35:38,2 min. Jakub Ambros ( MK Kopřivnice ) a porazil o desetinu vteřiny našeho Vaška Bitalu.
Když se oba dva objevili v sobotu na startu, opět se očekával mezi nimi dramatický souboj. Ale v cíli se tentokrát objevil Jakub Ambros sám a zvítězil v solidním čase 34:15 min. Druhý byl Vašek Bitala za 34:48 min. Do cíle dosprintoval na třetí pozici Aleš Velička ( X-Air Ostrava ) za 35:39 min.
Vašek byl s umístěním spokojený. Ze známých důvodů měl volnější rozjezd a teď si postupně nakládá větší tréninkovou zátěž. Výsledek jeho snažení se určitě dostaví později.
Náš Radek Macíček doběhl celkově osmý. Pře veliký zdravotní handicap byl Tomáš Polášek  sedmnáctý a Jirka Bednařík byl  ve své kategorii pátý.

V kategorii žen zvítězila  Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team) za 41:57 min. před naši Andreou Krstevovou. Její čas v cíli byl 45:02 min. Mezi ženami byla celkově třetí Lenka Hájková ( VZS Ostrava ) za 47:39 min.

Výsledky hlavního závodu ZDE

Označeno v Nezařazené, Reportáže
8 komentářů “Vítězné Jakubovo repete na Mořkovském zajíci
  1. Radim napsal:

Jirko,děkuji za super závod,bylo parádně a počasíčko a párky jsi nachystal luxusní,výsledky na stránkách bleskové ale je tam nějaký chaos – já jsem doběhnul za Adelou,naměřil jsem si čas cca 41’58 takže bych nás asi prohodil a Lukáš Krejčí určitě doběhnul někde mezi Jurou Dinterem a P.Čižmárem…:)

2. Anonymous napsal:

Bohužel, občas se to stává, že ve výsledcích se objeví přehmat. Probereme to s rozhodčími a budeme se snažit vše srovnat. Před chvílí jsem vložil na rajče fotogalerii i ta nám může pomoci.
    Jiří

3. Raduz napsal:

Ahoj Žorži, koukám na fotky a shledávám, že jsi sehnal na závod pěkné zajíčky….
    Dobrá práce 🙂

4. Anonymous napsal:

Raduzi, já jsem ty zajíčky nesehnal. Oni přiběhli za námi z blízkého lesa. Byli tak krotcí, že si pochutnali na pikantních párcích. Jestli se to rozkřikne v lese, je možné že za rok jich bude celá tlupa…Žorž

5. Libi napsal:

Děkuji za pěkný závod:)A za výhru klobás v tombole.
    Tady je ještě pár fotek

Těším se zase na příštího Mořkovského zajíce.
    Liba Kuchařová

6. Anonymous napsal:

Jeden z nejhezčích závodů v posledním období. Díky moc. Lukáš.

7. Anonymous napsal:

Díky moc Jirkovi za organizaci závodu, starostce obce Mořkova, panu Machačovi, mořkovským turistům a dalším známým i neznámým dobrovolníkům, kteří pomohli vytvořit velice povedený závod. Osobně mě velmi mrzí, že zrovna letos, když vyšlo počasí jsem se nemohl zúčastnit, nicméně velké pracovní vypětí, zdravotní problémy v rodině a jiné povinnosti mi způsobily zdravotní problémy, které mi účast znemožnily. Ještě jednou díky všem. Saša Neuwirth

8. pary napsal:

„Tatínku, a kdy budou zase další závody?“ To byla první slova mého devítiletého syna po doběhnutí 3 km Kondičního běhu na Mořkovském zajíci. „Mně se to tak líbilo“, pokračoval dále. „A co se Ti na tom tak líbilo?“, vyzvídal jsem zvědavě. „Všechno“, odpověděl, „to pěkné prostředí uprostřed přírody, dobrá nálada běžců před závodem i celá trať, i když v závěru jsem myslel, že už nedoběhnu“. To jsem si zrovna nemyslel, napadlo mne, když syn prudkým zrychlením před cílem spolehlivě odvrátil útok závodníka běžícího za námi. Závod zkrátka neměl chybu. Počasí jako vystřižené z dovolenkového katalogu, organizace na výtečnou, žádné velké fronty při prezentaci. I v tombole jsme měli štěstí – také jsme vyhráli. A co jiného, než 4 kusy párků.
    Že se po nich doma jen zaprášilo, za to nemůže zase nikdo jiný, než můj potomek, který po svačině těsně po závodech stačil spořádat ještě další porci doma k obědu. Tímto tedy chválím nejen bezchybnou organizaci, ale také sponzorské dary firmy Machač. Za rok přijedeme zase a nejen na závody….