Anička Slívová zabodovala na MS juniorů ve Skyrunningu

Skvělých výsledků dosáhla běžkyně Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Anna Slívová na mistrovství světa juniorů ve Skyrunningu (Horské běhy) v Italském středisku Gran Sasso, kde v obou závodech, kterých se zúčastnila,
skončila v elitní desítce.

4.8. nastoupila k běhu do vrchu v délce 3,5 km a převýšením přes 1000m. V tomto závodě obsadila 9.místo.

6.8. pak absolvovala dlouhý horský běh na 13,9 km s převýšením 1300m, kde své umístění ještě vylepšila a obsadila 7. příčku.

Svými výkony v silné mezinárodní konkurenci pak byla třetí nejlepší ze 17. členného pole českých reprezentantů v 6 kategoriích. Nutno podotknout, že Anička se této disciplíně věnuje jen okrajově, když důraz klademe především na trénink a závody ať už jednotlivců, tak i družstev na atletickém oválu na dráze s výhledem na další rychlostní posun. Drtivá většina účastníků tohoto mistrovství se této disciplině věnuje celoročně v profesionálních nebo poloprofesionálních podmínkách se soustředěními ve vysokohorském prostředí. Naše příprava trvala pouhých 14 dnů, když začátkem července ještě Anička běžela na dráze mistrovství ČR do 23 let na 5000 m, kde ve svých 17 letech byla suverénně nejmladší účastnicí, přesto vybojovala krásné 8. místo v osobním i klubovém rekordu 18:43,95 min. Ještě předtím si stihla vylepšit na dalších závodech osobní i klubové rekordy na 1500m (4:46,32) a 3000m (10:24,96) a vybojovat 4.místo na MČR v běhu do vrchu. Věříme, že druhá polovina sezóny bude stejně úspěšná.

Alexandr Neuwirth

1 komentáře “Anička Slívová zabodovala na MS juniorů ve Skyrunningu
  1. Pavel Slíva napsal:

Velký podíl na těchto výsledcích má její trenér Saša Neuwirth, který se Aničce věnuje, připravuje jí tréninkové plány, ladí závody v sezoně a zúčastňuje se jejich tréninku na kopřivnickém ovále.
    Za to mu patří obrovské díky včetně paní Feilhauerové, která bere a vede Aničku na zahraničních i domácích soustředěních a má obrovské výsledky v celé kopřivnické atletice.