Vlčovjanská čtyřka

V sobotu 29. 4. 2023 se konal ve Vlčovicích závod okolo Holého vrchu – Vlčovjanská čtyřka, kterou doprovázely i závody dětí. Letošní 2. ročník byl spojen s oslavou dokončení oprav místní kanalizace.
Trasa hlavního závodu byla dlouhá 4 km (kromě běhu bylo možno absolvovat trať i jako nordic walking), dětské závody měly délku od 100 do 800 m. Akce se konala v místním komunitním centru Vlčovjan.
Samotného závodu na 4 km se zúčastnilo zhruba 20-25 běžců ve 2 kategoriích v každém pohlaví. Náš atletický klub reprezentoval David Sobek a vedl si výborně. Zvítězil ve své kategorii i celkově s časem 18:04.

Děkujeme za výbornou reprezentaci klubu 🙂

David Sobek:  Vzhledem k tomu, že jsem se poprvé chtěl zúčastnit 2 závodů během 2 dnů, rozhodl jsem se dát přednost kratší trati ve Vlčovicích, oproti 10 km ve Veřovicích.
Start se konal cca 500 m od cíle, který byl přímo v areálu komunitního centra Vlčovjan. Startovali jsme se 4 minutovým zpožděním, kdy jsme čekali na poslední závodníky a proto po startu se prvních pár metrů špatně roztočily nohy. Po startu jsem se ujal vedení a jakmile jsem se do toho dostal, narazili jsme na jediné stoupání na trati – 1700 metrů dlouhé a 90 metrů vysoké stoupání. Přišel jsem o zde o vedení a dokonce jsem i ztrácel nějakých 70 metrů. Ty se mi naštěstí v následném seběhu podařilo vymazat a v závěrečných 500 metrech (ještě že byly přidány) se mi podařilo zvýšit tempo a tím si vytvořit náskok a nakonec zvítězit.
Závod byl suprově organizačně zvládnutý. Zázemí včetně šaten k dispozici se u takovýchto typů závodů také často nevidí. Příští rok se určitě zúčastním znovu.