Veřovská desítka

V sobotu 29.4.2023 uspořádal spolek Orel Veřovice další ročník tradičního závodu na 10 kilometrů. Zázemí akce bylo v kulturním domě ve Veřovicích. Pořadatelé zorganizovali od rána závody dětí na 50, 200, 500, 1000 metrů a závod na 2 a 3 kilometry. Start hlavního závodu na 10 km byl naplánován na 11:00 hodin. Role spíkra se jako každoročně výborně zhostil Ondra Němec. Počasí bylo ideálně běžecké.

Hlavním tahákem tohoto běžeckého klání byl Jakub Zemaník. Ve startovní listině ovšem bylo spoustu známých jmen, včetně členů a členek naší grupy AKEZ. A to jak v dětských závodech, tak i mezi dospělými a  někteří členové klubu podpořili své kolegy v různých funkcích.
Tímto bychom rádi poděkovali členům našeho klubu Ingrid Raškové a Jiřímu Haraštovi za roli fotografů, Lojzovi Kolaříkovi za cyklistický doprovod a povzbuzování a jeho ženě Pavle za povzbuzování.

V celkovém pořadí mužů zvítězil již zmiňovaný Jakub Zemaník (SSK Vítkovice), s časem 30:18 a tím překonal traťový rekord. Druhý skončil Tomáš Steiner (AK Drnovice), v čase 32:49 a třetí prozatímní lídr Lašské běžecké ligy Pavel Cimbálník (AC Sportguides Rožnov), v čase 32:51. Nejlepšího výsledku v mužích z našeho klubu dosáhl Zbyněk Škuca, s časem 34:45 skončil celkově na 6.místě, v kategorii 3.

V kategorii dospělých jsme měli 11-ti členné zastoupení.
Výsledky dalších našich běžců:
David Hanke – čas 38:30, v kategorii 3., celkově 15.
Radek Raška – čas 38:32, v kategorii 4., celkově 16.
Petr Polášek – čas 42:20, v kategorii 10.
Pepík Kvita – čas 53:29, v kategorii 3.
Závod absolvoval v čase 54:27 minut i Dalibor Krejčí, který se vrátil před nějakou dobou opět k  rekreačnímu běhání.

V kategorii žen dosáhla vynikajícího úspěchu členka našeho klubu Martina Mazáčová. S časem 39:59 vyhrála celkové pořadí žen a zároveň i svou kategorii. Druhá doběhla Hana Alfery-Urbánková (AC Moravská Slávia Brno) v čase 40:22 a třetí domácí Veronika Hanko, v čase 41:24.

Výsledky dalších našich běžkyň:
Katka Polášková – čas 42:24, v kategorii 3., celkově 4.
Soňa Petrová – čas 42:29, v kategorii 4., celkově 5.

Michal Mazáč – 2.místo – starší žáci na 1 kilometr

Všichni zástupci našeho klubu dali do závodu veškerou energii, snahu a za to jim patří poděkování za výbornou reprezentaci klubu.