Prvomájová hukvaldská desítka

 

Prvomájové dopoledne až odpoledne, měla skupinka členů našeho klubu o běžeckou zábavu postaráno. Zúčastnili se totiž závodu „Prvomájová hukvaldská desítka“, který pořádá Běžecký spolek Hukvaldy. Letos tomu bylo již po osmé. Zázemí závodu bylo v nádherném prostředí Golf klubu Hukvaldy.
Jak již  název napovídá, jednalo se o trať 10 km dlouhou, na níž běžci vystoupali cca 205 výškových metrů. Trať byla vskutku zajímavá a různorodá, takže běžci, kteří mají rádi trať „ála“ horská dráha si přišli na své. Součástí závodu byly rovněž dětské závody a Nordic walking, jehož trasa byla totožná s hlavním závodem.
Počasí přálo a chvílemi připomínalo spíše letní, nežli jarní. Prostě nádhera…Nu, ale pojďme tedy už konečně jmenovitě k běžcům a jejich výsledkům. Vyhlašovány byly kategorie muži a ženy bez rozdílu věku. Z našeho klubu zavítali do Hukvald čtyři členové a všichni čtyři se také umístili. První místo v  kategorii žen patřilo Martině Mazáčové, druhé místo pak Daniele Valové. První místo v kategorii mužů obsadil Milan Vinklárek a druhé místo David Hanke.
Všem běžcům gratuluji a přeji mnoho dalších běžeckých úspěchů.

Daniela Valová

Řekli nám k závodu:

Milan Vinklárek: Krásné počasí, zázemí a trať v krásném prostředí. Kopcovitý závod mi dal díky večerním akcím (sobota slučák ze střední a neděle strýcova 60-tka docela zabrat. Jsem rád, že jsme s parťákama z AKEZu závodu kralovali.

David Hanke: Těžká desítka. Náročná profilem, náročná tím, že se jednalo pro mne o třetí závod v řadě ve třech dnech.
K mému překvapení se mi to běželo dobře. Od začátku byly karty rozehrané a od startu až do cíle jsem držel druhé místo, za oddílovým kolegou.

 

 

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice