Vítězství na B7

V pátek 1. 9. 2023 ve 21:45 odstartoval již 14. ročník závodu Beskydská sedmička. Tento 101 kilometrů dlouhý závod s převýšením přes 5000 metrů měl letos status Mistrovství republiky v horském maratonu jednotlivců a dvojic.
Z našeho klubu jsme měli zastoupení Martinou Mazáčovou. Ta spolu s členkou běžeckého sdružení Pohoda team Zuzanou Hyvnarovou utvořily pro tento rok tým s názvem Akezačky na pohodu.


Od startu v Třinci až po Krásnou se držely a přetahovaly o první 3 místa s dalšími dvěmi dámskými dvojicemi. Od Krásné na Lysou horu už začaly naše holky ostatním dámským dvojicim utíkat. Od této chvíle už nepustily po zbytek závodu nikoho před sebe. A od Čeladné navyšovaly svůj náskok až na necelou hodinu v cíli. Poslední seběh z Javorníku si již holky užily, vědomy si náskoku.

Takže dvojice Martina Mazáčová a Zuzana Hyvnarová se staly mistryněmi České republiky ve dvojici žen. Jak celkové pořadí dvojic žen, tak svou kategorii vyhrály. V celkovém pořadí dvojic bez ohledu na pohlaví uzavíraly elitní desítku.Holky odvedly parádní výkon, bez výkyvů, cílevědomě a s vervou si šly za svým cílem a ten se jim splnil. Oběma patří obrovská gratulace s přáním ať se jim i nadále takto daří. Byl to velice silný sportovní zážitek.

VÝSLEDKY

dejvh

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice