Žoržovy hrby

Dne 12. 8. se konal již 4. ročník krosového závodu Žoržovy hrby. Na závodníky čekal travnatý 900 m dlouhý okruh s pár přeběhy po šotolině a gumových pásech, doplněný o výběh schodů a seběh po travnaté mezi, pro letošek zpestřený překážkou v podobě 3 položených stromů. Počasí letos přálo a na letní období nám nachystalo příjemné, nikoli horké sobotní dopoledne. K tomu se na startu sešel rekordní počet startujících, a to 29 běžců (budu tedy věřit, že do budoucna lákavý závod zvítězí i u ostatních proti touze válet se na gauči popř. jet někam na dovolenou 🙂 ).

Start si nenechal ujít ani místní výborný běžec a sportovec Martin Holiš, takže se dal čekat boj o absolutní pořadí, protože i já jsem chtěl běžet. Od startu se na čele utvořila naše dvojice, pronásledována dalšími borci Davidem Mikalou, Kristiánem Škodou a Milanem Vinklárkem. Pravděpodobně jako jediný jsem zvolil tretry s dlouhými hřeby, což se na měkkém travnatém povrchu a zvláště pak ve výbězích/sebězích ukázalo jako dobrá volba, která mi umožnila Martinovi cuknout a navyšovat náskok. V celkovém pořadí patřila první 3 místa borcům Ambros – Holiš – Škoda. Kristián se na 17s přiblížil Martinovi a ukázal, že v letošním roce má lepšící se běžeckou formu.

A takhle komentoval průběh závodu čestný předseda klubu a zakladatel tohoto závodu Jiří Harašta:

„Nádherné slunečné počasí, vybízelo většinu lidí k posezení u bazénu.  Proto jsem obdivoval v sobotu běžce, kteří se odhodlali zdolávat náročné „Žoržovy hrby“.  Ještě větší pozornost u mě vzbudil ředitel závodu Kuba Ambros, který plnil hyperaktivní roli. Podílel se na značení tratě, pak provedl prezentaci a ve finále zpracoval výsledky. Navíc absolvoval závod, který završil vítězným hattrickem.“

A já za positivní ohlasy a účast všech závodníků jen děkuji a těším se na další ročník.

Kuba Ambros

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice