Vítězné tažení běžců Lašského běžeckého klubu

Hrádek leží v Jablunkovdské brázdě v údolí řeky Olše a rozděluje Beskydy na Moravské a Slezské. Ke slovenské hranici je pouhých 12 km a k polskému území jenom 6km. V sobotu 10. dubna se okolní krajina zatáhla do chmurného hávu.
I přes nepříznivé počasí přilákal třetí závod Moravskoslezského poháru 77 vytrvalců. Déšť vyhovuje řadě běžců, ale chlad se stává pro většinu z nich nepříjemnou brzdou.Nejlépe se s těmito náročnými podmínkami vyrovnal Vašek Bitala z Lašského běžeckého klubu, který trať dlouhou 8 km zdolal v čase 26:18 min. a tím si připsal další úspěch v letošní běžecké sezoně.Druhý skončil Tomasz Wróbel z Polska za 26:47 min. a třetí Jaroslav Čierňava z ŠKP Čadca za 27:46 min.

V kategorii žen zvítězila na trati dlouhé 3 500 m Andreaa Krstevová z Lašského běžeckého klubu v čase 13:36 min.a tím zvýraznila úspěch tohoto klubu. Druhá byla Lucie Szotkowská z Prvního bežeckého klubu Jablunkov za 14:25 min. a třetí skončila ostřílená běžkyně Hanka Haroková z Havířova za 15:01 min.která se vrátila na běžecké tratě po vynucené běžecké pauze.
Obdivuhodná je účast v dětských a mládežnických kategoriích. Přes 200 běžců bojovalo v plejádě běžeckých soutěží. Nezbývá než věřit, že do budoucna se z potěru vyklube řada nových talentů běžeckého sportu.

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “Vítězné tažení běžců Lašského běžeckého klubu
  1. Anonymous napsal:

Konečně se odtajnily výsledky běhu do vrchu, tak k úspěšnému víkendu ještě přibyly další úspěchy: Miloš M. 2.m. Radek M. 4 m. Jirka Bednařík 1.m. a Andrea 2.m. Tož máme body aj do Lašské Ligy. Kurňa, jak my to děláme ? :-). Saša N.