Vítězně proti přesile

 

WP_20160423_018

Tak se to nějak sešlo, že na sobotu 23.4. jsme měli s kamarády domluvený zájezd do vinného sklípku v Horních Věstonicích. Co čert nechtěl, na stejný termín Kuba Ambros avizoval ,,Běh okolo Pálavy“ v nedalekém Pavlově. Jelikož konspirace je mým koníčkem, zrodil se nápad spojit obě akce a tím i příjemné s užitečným. A že to stálo zato jistě potvrdí i Kubův domácí mazlíček Lucka. Přestup z autobusu do Kubova auta proběhl hladce nedaleko Perné a nezadržitelně jsme dorazili na místo startu v kempu (čti campu) ve vinařské vesničce Pavlov.  Když jsem zjistil, že tady téměř všichni mluví rakousky, což je řeč hodně podobná němčině, měl jsem obavy, jestli jsme přece jen nezabloudili, ale Kuba mě ujistil, že tam je to normální.

WP_20160423_027

Přesně ve 13:00 jsme vyrazili na trasu hodně kopcovitého závodu. Kuba vědom si toho, že jej večer čeká prohlídka vinařství a degustace zjevně šetřil silami, a proto si celkového vítěze Jiřího Petra z Kovalovic příliš nevšímal. Já vědom si rakouské přesily jsem do toho šlápl raději hned od začátku, ale závěr, který byl prudce dolů jsem už s vidinou degustace rovněž vypustil. I tak jsme oba s Kubou s přehledem vyhráli své kategorie.

WP_20160423_023

Kuba byl pak po zbytek odpoledne obletován moderátorem závodu (patrně spíkrem místního rádia Free Pavlof), až jsme s Luckou pojali podezření o jeho orientaci. Já jsem díky vítězství v kategorii málem získal rakouské občanství, když mě vyhlásili jako občana Rakouska, naneštěstí se vše vysvětlilo a já se hold musím smířit s tím, že rakouský důchod pobírat nebudu. Přesto nás při odjezdu hřálo vědomí, že jsme Rakušany pokořili, příště se vydáme do Uher. Poté už následovalo The best of this week, posezení s přáteli ve sklípku při vínečku, dlouho do noci. S Luckou a kamarádem Martinem jsme hrábli do strun ve sklepní rotundě pana Moravčíka, okoštovali 12 druhů vína a pořádně si zabékali. Řekl bych, nejlepší soustředění před pražským maratonem.

S a š a    N e u w i r t h

výsledky

http://www.championchip.cz/results/2016042310/VysAbs.pdf

fotografie

https://www.zonerama.com/ladjel/Album/1463622

 

 

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Jeden komentář “Vítězně proti přesile
  1. Jiří napsal:

    Kubo,Sašo, blahopřeji Vám k úspěchu v „Běhu okolo Pálavy.“ Příspěvek napsaný odlehčenou formou, mě rozesmál.Udělali jste pro náš Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice tu nejlepší reklamu! Nové dresy mají šmrnc. Držím Vám palce, ať se Vám daří na běžeckých tratích a těším se na další reportáž. Jiří

    • Saša Neuwirth napsal:

      Děkuji za pochvalu, ale byla to naše morální povinnost. Co se dresů a celkově všech doplňků týká, slyším všude samou chválu, že se to moc povedlo, tak předpokládám, že budou ještě přiobjednávky. Saša

Facebook
AK EZ Kopřivnice