Suveréní vítězství Ondry

 

,,B ě h   n a  r o z h l e d n u   B í l á   h o r a“     středa 27. dubna 2016

DSC_0036

Bílá hora je se  svými  557 metry  dominantou okolí Kopřivnice. Na vrcholu kopce vévodí dominanta – rozhledna, která byla byla vybudována za půl roku.  28 dubna roku 2000 byla zpřístupněna veřejnosti. Její  celková výška je 43 metrů. Vyhlídková plošina je v 26 metrech. Schodiště je tvořeno 134 ocelovými a 27 betonovými schody. Nabízí se z ní výhled téměř do všech stran, kromě směru na jihovýchod, kde mu brání Červený kámen. V případě pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků.

 V rámci stavby tohoto díla se vybudovala zpevněná silnice, která se stala lákadlem nejen pro turisty, ale i  pro  naše běžce, kteří zde od roku  2011  pořádají  ,,Běh na rozhlednu Bílá hora.“ Dvoukilometrový úsek s převýšením 197 metrů, je výborným  testem při kterém se rozbuší srdce do nejvyšší frekvence.

 DSC_0047

Na vrcholu se objevil první  Ondřej Dobiáš (Kopřivnice). Ve svých devatnácti letech se stal nejmladším vítězem tohoto závodu. Zvítězil v čase 9:34 min. Na druhé pozici s odstupem doběhl  Víťa Pavlík ( Lichnov)  za 10:37 min.  a třetí byl náš David Hanke (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) v čase  10:47 min.

Z našich běžců  uspěli  Jirka Zátopek ( 11:25 min.), který byl druhý v kategorii veteránů nad 50 let. V nejstarší věkové kategorii opět dominoval  Saša Neuwirth ( 11:58 min.), třetí byl  Pepík Kvita (13:39). Saša mi po doběhu řekl: ,, Bílá hora je pěkná, ale čím jsem starší, tím je vyšší.  Je to dobrý trénink fyzické i psychické odolnosti, když už toho má člověk plné zuby a objeví se před ním kopec ve tvaru střechy. Většina lidí si po doběhu asi říká, že letos už naposled ( říkám si to samé). Můj soupeř Bedřich Vynikal,  letos vyniknul tím, že mě nechal vyniknout!“

V ženách  zvítězila  naše Darinka Krausová  v čase 13:14 min.  před Kateřinou Klepáčovou (TJ Slezan Frýdek – Místek) za 13:37 min.

Při sestupu  z vrcholu jsem  kromě focení sledoval  běžce. Jeden z nich v čelní skupině si zvolil strategii rychlé  chůze. Dlouhým krokem vystačil držet tempo  s běžci, kteří se  jej snažili marně doběhnout. Jirka Lešínský, známá cyklistická celebrita, si  nevzal startovní číslo, ale jenom tak si přišel otestovat formu. Tím doslova naplnil výrok  Pierra de Coubertina. A o tom to je!  

 

LBL 2016 – Výsledková listina – Běh na rozhlednu Bílá hora

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice