Veřovická desítka

Černá můra všech pořadatelů je najít volnou sobotu v nabité termínovce běžeckého kalendáře. Pardubický vinařský půlmaraton se stal pro místní závod nesrovnatelnou konkurencí, protože přilákal na start přes 900 vytrvalců.
Pořadatelé Veřovické desítky se utěšovali alespoň myšlenkou, že zařazení jejich závodu do Moravskoslezského poháru bude motivační injekcí pro běžce z regionu. Tato představa se naplnila. V 11 hodin se na desetikilometrovou trať vydalo 119 běžců. Hned po startu se začalo trhat závodní pole. Na čele závodu se vytvořila šestičlenná skupina běžců, která se udržela až po obrátku v Mořkově. Jakub Bajza AK Kroměříž se odpoutal od čelní skupiny na šestém kilometru a postupně zvyšoval svůj náskok. Trať v závěru se zvažuje do kopce, následuje řada zatáček. Když se v poslední z nich objevil Jakub málokdo věřil, že pokoří traťový rekord.
Mohutná divácká kulisa a povzbuzující hlas moderátora jej motivovalo k vystupňování tempa k závěrečnému sprintu a cílem proběhl v rekordním čase 31: 34 min. Tím pokořil dosavadní traťový rekord Tomáše Blahu z AK ASICS Kroměříž o pět sekund. Tomáš Blaha symbolicky doběhl v závodě na druhém místě v čase 32:11 min. Třetí místo vybojoval Aleš Miko z SSK Vítkovice v čase 32:37 min. Čtvrtý byl Tomasz Wrobel z Polska a pátý Vašek Bitala z Lašského běžeckého klubu v čase 33:02 hod. Celkově 10. a 11. místo získali sourozenci Macíčkovi z Lašského běžeckého klubu.
V kategorii žen zvítězila Petra Pazstorová z Baláž Extrem Teamu za 38:35 min. O čtvrt minuty za ní doběhla Lenka Jiříčková z AHA Vyškov, před třetí Andreou Krstevovou z Lašského běžeckého klubu v čase 40: 36 min.
V nabité konkurenci běžců nad 60 let Jirka Bednařík z Lašského běžeckého klubu doběhl na 4. místě.
Po hlavním závodě odstartoval závod žáků, juniorů a dospělých na tratích od jednoho do tří kilometrů. Organizačně pořadatelé Orla Veřovice úspěšně zvládli 7. ročník tohoto závodu a patří jim zato poděkování!