Vaškův běžecký víkend

Vašek Bitala má nabitý běžecký kalendář. V sobotu 18. června se vypravil na Slovensku do Lysej pod Makytou. V horském prostředí, kde se severní okraj Bílých Karpat setkává s Javorníky, se uskutečnil 18. ročník Běhu okolo Lysej. Délka trasy hlavního závodu byla 6 km. Vašek od úvodu bojoval na čelní pozici. V závěrečném finiši jej předběhli dva slovenští soupeři. Vašek doběhl třetí se  6 vteřinovou ztrátou na vítěze v čase 19:19 min.

Následující den se konal Běh zámeckým parkem v Kravařích. Rovinatá trať v kouzelném prostředí. Houšť stromů, potůček, rybníčky jsou oázou klidu. Neděle narušila vžitý koloryt a parkem se rozléhala vřava mísící se s dupotem maratonek. Hlavního závodu, běhu na 8 km se zúčastnilo 122 běžců.
Vašek měl v závodě velkou konkurenci. – Miko, Bláha, Bajza a navíc měl v nohách únavu ze sobotního závodu na na Slovensku. Přesto bojoval a do cíle doběhl na pátém místě. Zvítězil Jakub Bajza ( AK Kroměříž ) 23:06 min, 2. Lukáš Kučera ( VSK Univerzita Brno ) 23:39 min. 3. Tomáš Bláha ( AK Asics Kroměříž ) 23: 47 min. 5. Václav Bitala ( Lašský běžecký klub ) 24:50 min.

Vašku, blahopřejeme Ti. Věříme, že navážeš na úspěchy v dalších závodech letošní sezony.