Vašek potvrdil dobrou formu

Běh oborou  19.8.2017

Předcházející tropické dny nahradila v sobotu podmračená obloha. To nic nezměnilo na mém rozhodnutí, vydat se na túru. Přibalil jsem si deštník a  zamířil jsem si to ,,indiánským během“ směrem do Mniší. Hodinu před startem „Běhu  oborou“ byly napěchovány uličky kolem kulturáku  k prasknutí. Důvod byl prostý. O víkendu se v obci konaly Letní slavnosti.

V deset hodin byl odstartován hlavní závod, kterého se zúčastnilo  přes sedmdesát běžců. Náš Vašek  Bitala již od úvodu  nasadil vysoké tempo. Netaktizoval. Prodral se do čela a postupně se odpoutal  od svých pronásledovatelů. Do cíle doběhl vzhledem k náročné kopcovité trati  v solidním čase 34:05 min. Aleš Miko (SSK Vítkovice)  zaostal za ním téměř o minutu ( 35:01).  Skoro s podobným odstupem za Alešem doběhl kopřivničan  Ondřej Dobiáš (35:59). Je obdivuhodné, jak se Ondrovi daří držet dobrou fazonu  vzhledem k náročnému studiu v Praze.

V ženách potvrdila roli favoritky Zuzana Kročová  z Hranic, která zvítězila v čase 42:37 min. před  Ivanou Zbořilovou ( SAK Karviná): 43:30 a  Magdalenou Drastichovou (MK Seitl Ostrava): 45:10.

Kromě Vaška Bitaly zlatou medaili získal v kategorii veteránů náš Pepík Kvita (47:01). Bronzové medaile si  odnesli Darinka Krausová(46:08), Milan Sochor (38:54),  Petr Jelínek (48:50), Jirka Zátopek(41:20).Úspěšní byli i další členové našeho klubu Dalibor Krejčí (40:00), Martin Hrnčíř (41:02) a  Radek Raška (41:37).

Na závěr patří veliké  poděkování za zorganizování této akce Jirkovi Bednaříkovi a jeho početnému rodinnému týmu, který se podílel na tradičně zdárném průběhu závodu. Za rok se budeme těšit na jubilejní  20. ročník ,,Běhu oborou!“

Výsledková listina Běhu oborou

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice