Vašek Bitala druhý v soutěži MBP 2011

Maraton klub Seitl Ostrava  uspořádal v letošním roce  4. ročník  Moravskoslezského poháru, který se uskutečnil  pod záštitou hejtmana Moravskoslezského  kraje ing. Palase. Soutěž zahrnovala celkem 19 závodů, do které se započítávalo celkem 11 nejlepších  závodů každého účastníka. Byla to plejáda různorodých běhů. Začínalo se  v březnu Kobeřickou dvacítkou a ve finále se končilo 26. prosince Štěpánským během Porubou.
V celkové soutěži  mužú zvítězil  Tomasz Wróbel ( MKS Centrum Dziegielów) s 1105 body. Na druhém místě skončil v těsném souboji o pouhých  pět bodů náš Vašek Bitala. O to větší je jeho úspěch, že Vašek  se nemohl plně zaměřit na uvedenou soutěž ( příprava  na ME v letním biatlonu atd.).
V kategorii mužů  nad 60 let zvítězil Josef Kvita ( MK Kopřivnice )  s 1114 body. Náš  Jirka Bednařík skončil čtvrtý s 1025 body.
V kategorii žen  se naše Andrea Krstevová nemohla ze studijních důvodů plně zaměřit na soutěž. I když absolvovala pouhých pět závodů  ve své kategorii figuruje na 9. místě.
Na závěr patří veliké poděkování Sandokanovi, za rychlé zpracování výsledků soutěže. Navíc obětoval  hodně úsilí a času průběžné  bilanci výsledků po jednotlivých závodech.