V hornickém muzeu jsme vytěžili tři kovy

V rámci zimní přípravy jsme se rozhodli absolvovat také krosové závody, které, alespoň pro mě a pro Pavla Michnu, nejsou příliš oblíbené. Sportovní značka Lowellpro pořádala v areálu hornického muzea Landek v sobotu 17. ledna již čtvrtý ročník závodu na 10 km. Letos byla ale trať oproti minulým létům jiná a podle slov „pamětníků“ také těžší.

Počasí přálo, na leden bylo poměrně teplo a předchozí dny příliš nepršelo, tak se dal očekávat celkem suchý terén. Při rozklusu a obhlídce trati v nás vzbudil respekt hned úvodní asi 300 m dlouhý stoupák. Následovala kratičká rovina a poté mírný kopeček. Trať se stáčela doleva a v zatáčce se probíhalo slušným bahýnkem. Pak už se začalo sbíhat, ale při rozklusu jsme již tuto část neabsolvovali. Zhodnotili jsme, že to nebude nic lehkého. Čekaly nás dva okruhy a v každém ten příšerný stoupák.

Ihned po startovním výstřelu jsme chtěli urvat co nejlepší pozici do výběhu kopce, kde se nedalo tak snadno předbíhat. Mně osobně tedy nohy vůbec neposlouchaly a po doběhu na vrcholek jsem málem vypustila duši. Ale tak říkala jsem si, že už jednou to mám za sebou. Seběh byl taky docela náročný, místy bahno, kořeny a pak příkrý svah po trávě. Následovala rovinatá asfaltová část vedoucí po cyklostezce do areálu muzea, kde nás čekalo další překvapení v podobě schodů. Hned ten první stupínek byl ale snad půl metru vysoký, takže jsme na něj museli vyskočit. Pak přišel další stoupák a konečně už seběh do prostoru startu, resp. cíle. No a to celé ještě jednou.

Nakonec jsme to ale zvládli všichni bravurně. Pavel doběhl celkově druhý v čase 37:50 min. a v kategorii mužů B 40 až 49 let suverénně zvítězil. Josef Kvita si doběhl pro stříbro v kategorii mužů nad 60 let, a to v čase 48:08 min. Ve stejné kategorii se umístil za výkon 59:45 min. na deváté příčce Petr Navara. Já doběhla v ženách do 35 let druhá v čase 42:54 min.

Myslím, že v rámci tréninku to byly super závody a zpestřily náš zimní dril :).