V Běhu na Červený kámen obhájili vítězství Jiří Kvita a Anna Slívová

Běh na Červený kámen, který se konal ve středu 27. dubna, byl třetím pokračováním Lašské běžecké ligy 2022. Tyto dva pojmy k sobě neodmyslitelně patří, neboť závod je součástí ligy již od jejího počátku. Letos se na rozdíl od loňského roku mohlo startovat hromadně a ačkoliv byl počet účastníků (51 závodníků) nižší, časy na předních příčkách byly kvalitnější. I výkony jednotlivých závodníků v porovnání s loňským rokem byly v mnoha případech lepší.

Prvenství z minulého roku obhájil Jiří Kvita (CK Frenštát p. R.), který trasu od kopřivnického koupaliště až k nejvyššímu bodu na okružní cestě nad Lichnovem zvládl za rovných osm minut. Druhý doběhl v čase 8:12 min. náš Milan Vinklárek a pět sekund za ním pak vítěz kategorie mužů 40-49 let Marek Tretera (AC Sportguides Rožnov p. R.). V ženách si vedla skvěle naše juniorka Anna Slívová a potvrdila, že běhy do vrchu jsou její doménou. Mnozí muži jí čas 8:43 min. mohou pouze závidět. Druhá žena v pořadí a vítězka kategorie 19–39 let Magdaléna Drastichová z MK Seitl Ostrava zůstala zpět o téměř minutu, přesto je i její výkon hodně kvalitní. Totéž se dá říci o čase třetí ženy celkového pořadí Veronice Hanko, která na ostravskou běžkyni ztratila pouze sedm sekund.

Z našich běžců se dále na stupně vítězů prosadili David Mikala, třetí mezi muži 40–49 let, David Hanke, druhý v mužích 50–59 let, ředitel závodu Josef Kvita, jediný statečný bojovník v kategorii mužů od 70 let, a Darina Krausová, druhá mezi ženami 40–49 let. Zmínit zaslouží také dvě „skokanky“ závodu, tedy ženy, které svůj čas oproti loňsku výrazně zlepšily. Martina Mazáčová (BK Příbor) a Dominika Bublíková z Bordovic vloni doběhly ve shodném čase 11:37 min., letos se Martina dostala na 10:36 min., Dominika na 10:42 min. O tři minuty lepšího času letos dosáhl Josef Orság z Pomalých šípů, ten však byl v minulém roce těsně po nemoci.