Libotín ovládli běžci AK EZ a Seitlovci

O tom, že je duben aprílovým měsícem, se přesvědčili účastníci prvních dvou závodů letošního ročníku Lašské běžecké ligy. Ne snad z toho důvodu, že bychom na ně připravili nějaký žertík, ale jen pár dní po Mořkovském zajíci, kdy se museli vypořádat s chladným počasím a deštěm se sněhem, provázelo je na běhu Kolem Libotína slunce a teploty šplhající až ke 20 °C. Ve středu 13. dubna se na start osmého ročníku tohoto 6,5km závodu vedoucího z poloviny po asfaltu a z poloviny po šotolině v krásném prostředí libotínských lesů postavilo celkem 53 běžců.

Při neúčasti našeho Kuby Ambrose byl boj o vítězství otevřený, ale s přehledem doběhl do cíle na prvním místě další zástupce AK EZ Milan Vinklárek v čase 23:21 min. Druhé místo obsadil možná překvapivě Tomáš Valentík z Nového Jičína, který si časem 24:00 min. vytvořil svůj traťový osobní rekord. Třetí pak skončil vítěz kategorie mužů 40–49 let David Mikala z AK EZ, jenž si rovněž časem 24:28 min. výrazně posunul svůj traťák. V ženách jasně dominovala stále ještě 16letá juniorka Anna Slívová z našeho klubu, čas 26:14 min. je přitom přesně minutu za traťovým rekordem Ireny Šádkové. Druhé místo obsadila výkonem 27:32 min. Magdaléna Drastichová z MK Seitl Ostrava, vítězka kategorie ženy 19–39 let, a jen deset sekund za ní doběhla Daniela Valová z AK EZ, druhá v téže kategorii. Z našich zástupců se dále na přední příčky prosadili Josef Kvita, vítěz kategorie mužů od 70 let, Darina Krausová, první mezi ženami 40–49 let, David Hanke, druhý v mužích 50–59 let, a Milan Sochor, třetí mezi čtyřicátníky.

Výsledky celkové
Výsledky kategorie
Video Kuby a Martiny Mazáčových

Všem děkujeme za účast a budeme se na vás těšit při dalším závodě LBL, kterým bude ve středu 27. dubna Běh na Červený kámen.