Úspěšné tažení našich běžců

Běh Velkými Albrechticemi  3.6.2015

Areál místního fotbalového hříště  ve Velkých Albrechticích  se stal ve středu  3. června zázemím  pro běžce.  Slunce se neúprosně zakouslo do okolní krajiny. Navíc dusno bylo další překážkou se kterou se museli vypořádat  účastníci 31. ročníku tohoto  běžeckého závodu.

DSC_0039

Keňané  z Benedek  teamu z finančních důvodů přestali  jezdit na tuto akci a tak  se uvolnil prostor vyniknout našim běžcům.  Tomáš Blaha ( AK Kroměříž) již před startem  byl pasován mezi favority.  Přes náročné zaměstnání  ve směnném provozu, nemůže dodržovat  tréninkový plán. Přesto vyráží každý týden na závody v regionu , kde většinou vítězí.  Podobně to bylo i ve Velkých  Albrechticích. Po startu se prodral na čelo závodu. V prvním  pětikilometrovém okruhu mu  výborně sekundoval náš Vašek Bitala (Atetický klub Emila Zátopka Kopřivnice).  V závěru Tomáš Blaha vystupňoval tempo a  zvítězil v solidním čase 33:52 min.  Necelou půlminutu za ním doběhl  Vašek Bitala (34:20 min.).  Celkově třetí byl  Pavel Michna  ( TJ Slezan  F-M), který již závodí v kategorii veteránů , za  35:23 min.

DSC_0181

V kategorii žen zvítězila Hana Slavíková  (LOKO Břeclav) za 42:06 min. Hanka je z nedalekého Bílovce a specializuje  se na kratší tratě. Tentokrát si otestovala svoji vytrvalost a výrazně se prosadila. Celkově druhá  skončila  naše Darina Krausová v čase 44:17 min. která navíc zvítězila ve své kategorii.

Z dalších našich závodníků tradičně uspěli veteráni. V  kategorii nad 50 let doběhl  Jirka Zátopek na čtvrtém místě v čase 41:53 min.  Saša Neuwirth  letos výrazně prosazuje v kategorii šedesátníků.  Zvítězil  i v tomto závodě v čase 42:14 min. Pepík Kvita byl třetí  za 44:26 min. V nejstarší  veteránské kategorii doběhl Jirka Bednařík druhý za 50:42 min.

DSC_0096

Bohužel  výsledková listině  tohoto závodu  není často uveden oddíl, který  reprezentují  startující  běžci. Při samotném vyhlašování  vítězů se moderátor  zmiňoval  bydliště  závodníka místo oddílové příslušnosti, což se vymyká běžnému trendu.

Standa Bierský , organizátor tohoto závodu, obětoval přípravě  hodně času. Je to znát na celkově příjemné a  pohodové atmosféře. I proto sem jezdí  poměrně hodně běžců….