Barvám neutečeš

2. května 2015 jsem přijela s kamarádkou Monikou do Olomouce na rodinný běh na pět kilometrů s názvem „Barvám neutečeš“. Jak jsme si běh užily, se dozvíte v následujícím článku…

 V sobotu  se uskutečnil ve Smetanových sadech v Olomouci běh na pět kilometrů, který nese název „Barvám neutečeš.“ Nutno dodat, že nejde o žádný závod, nýbrž o běh, při kterém na vás sypači hází na každém kilometru syté práškové barvy. Já jako běžkyně jsem si toto dobrodružství nechtěla nechat ujít. Přemluvila jsem kamarádku, aby šla do toho se mnou a bylo to!

461461_article_photo_C7Zd7JI0_900x

Do Olomouce jsme dorazily o něco dříve, abychom si vyzvedly startovní balíček se startovním číslem, balíček barev, barevné brýle a další pozornosti od sponzorů. Nechybělo samozřejmě ani bílé tričko „Barvám neutečeš“, které jsme si mohly vymalovat dle svých představ. Připevnily jsme si startovní číslo, nechávaly se unášet tamější atmosférou doplněnou o spoustu doprovodného programu a udělaly pár vzpomínkových fotek. Podepsaly jsme se na bílou stěnu, která byla zanedlouho poseta podpisy dalších účastníků, zhlédly jsme vystoupení skupiny Aerobic klub Olomouc, ochutnaly nové příchutě tolik zbožňovaného Big Shocku Moničky a nechaly si na obličej namalovat české vlajky.

Po bohatém doprovodu jsme se začali všichni řadit na startovní pole, kde jsme všichni odpočítávali a první skupina mohla vyrazit na trať, kde nás čekalo pět stanovišť. První čtyři spočívaly v tom, že nás sypači zasypali sytými barvami a na pátém kilometru a stanovišti nás čekala pěnová zóna. Velkou pochvalu si zaslouží moje kamarádka Monika, která pravidelně neběhá jako já, přesto běh bravurně zvládla. Po běhu jsme se nechali společně vyfotit a dál nasávaly příjemnou atmosféru.

461461_article_photo_biFIRLV0_900x

Kdo se nemohl zúčastnit tohoto barevného běhu v Olomouci, nemusí smutnit, protože další běh proběhne již 23. května v Praze. Více o akci a registraci naleznete na webových stránkách http://www.barvamneuteces.cz/.

Jitka Libigerová

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice