Úspěšné tažení našich běžců v Moravskoslezském poháru

3. ročník Moravskoslezského poháru skončil velkým úspěchem družstva Lašského běžeckého klubu. V kategorii do 39- ti let zvítězil Vašek Bitala se ziskem 1126 bodů. Druhý byl jeho oddílový kolega Miloš Macíček s 1104 body a třetí Tomasz Wróbel z MKS Centrum Dziegielow s 1084 body.

Vašek zvítězil celkem v osmi závodech a tím prokázal svou suverenitu. V polovině roku jej postihlo zranění kolena. Po rekonvalescenci se v závěru sezóny dostal opět do formy, co dokázal suverénním vítězstvím ve Štěpánském běhu Porubou.
Miloš Macíček, se ze zdravotních důvodů začal rozjíždět o něco později. Na květnovém Běhu osvobození Ostravy byl třetí. V červnu zvítězil na Holešovickém prásku. Celkem stál osmkrát na stupních vítězů, z toho čtyřikrát zvítězil.

Dalším úspěšným závodníkem LBK byl Jirka Bednařík v kategorii nad 60 let. Zde zvítězil ostřílený matador Alfons Vytisk z MK Seitl Ostrava s 116 body, Jirka nasbíral 1028 bodů. Třetí skončil známý vytrvalec Ervin Podžorný z Finklubu Český Těšín s 1010 body.
Ani Jirka se nevyhnul zdravotním potížím. V září musel jít na operaci kýly. Jeho stav se rychle stabilizoval a v závěru sezóny se již objevil na běžeckých tratích.

V kategorii žen náš klub reprezentovala Andrea Krstevová. Celkem devětkrát stála na stupních vítězů. Zvítězila na Běhu Hrádkem a podílela se na bodování našeho družstva.

Týmová soutěž byla prověrkou klubové soudržnosti. Když bylo na podzim nejhůř, Saša Neuwirth se nečekaně rozhodl závodit jenom proto, aby doplnil prázdné místo v týmové soutěži. Začal běhat z občasného poklusávání na vyšší výkonnostní stupeň. Za měsíc serioznější průpravy na něj čekal Kobeřický půlmaraton. Zvládl jej a hlavně podílel se na bodování družstva.
Dalším našim trumfem byl Radek Macíček. Dvakrát byl na bedně a podílel se na celkovém bodování.V závěrečném bilancování náš tým skončil na krásném druhém místě, za MK Seitl Ostrava!

Na červnovém Jilešovickém prásku stálo trio našich běžců na stupních vítězů- Miloš Macíček,Vašek Bitala, Radek Macíček a měli z toho náležitou radost.