Naši v novinách

Bitala triumfoval i v Porubě

Ostrava – Kopřivnický vytrvalec Václav Bitala potvrdil letošní běžeckou dominanci i na 33. ročníku Štěpánského běhu Porubou, pořádaný Ligou 100 Ostrava. Třiatřicetiletý celkový vítěz Moravského běžeckého poháru 2010 a člen Lašského běžeckého klubu na zmrzlé, patnáctikilometrové trati s přehledem zvítězil nejen nad svými soupeři, ale i nad mrazem a nepříjemným větrem, který ztěžoval všem účastníkům svátečního závodu život.

Václav Bitala zvítězil ve třiatřicátém ročníku Štěpánského běhu Porubou a zároveň triumfoval v Moravském běžeckém poháru 2010.Autor: Pavel MajerDruhému v pořadí, kravařskému Radimu Kasalíkovi nadělil v cíli více než půlminutu. Pro třetí místo v elitní kategorii si doběhl Ostravan Aleš Velička, který za suverénem závodu zaostal téměř o třičtvrtě minuty.

V kategorii žen si pro prvenství doběhla s více čtyřminutovým náskokem zkušená závodnice Maratonstavu Úpice Pavla Schorná. Pod hodinu se kromě ní dostaly ještě Adéla Essentierová, Petra Pastorová a Bitalova oddílová kolegyně Andrea Krstevová. Uznání si však bezesporu zaslouží všech jedenadvacet žen, které těžký závod dokončily.

Z výsledků Štěpánského běhu Porubou – kategorie A (muži do 39 let): 1. Václav Bitala (Lašský běžecký klub) 48:00,5, 2. Radim Kasalík (X-IONT Kravaře) 48:31,0, 3. Aleš Velička (X-AIR Ostrava) 48:43,8. Kategorie B (muži do 49 let): 1. Roman Baláž (Baláž Extreme Team Ostrava) 48:54,0, 2. Rostislav Trávníček (Slezan Frýdek-Místek) 50:38,5, 3. Radim Oborný (Baláž Extreme Team Ostrava) 50:49,5. Kategorie C (muži do 59 let): 1. Václav Filip (KVS Náměšť na Hané) 49:32,2, 2. Petr Jadrníček (Lokomotiva Ostrava) 51:02,3, 3. Jiří Zátopek (X-AIR Ostrava) 52:13,6. Kategorie D (muži nad 60 let): 1. Petr Čižmar (SKP Nový Jičín) 57:55,0, 2. Václav Procházka (MK Seitl Ostrava) 1:02:19,2, 3. Karel Rechtenberg (Frýdlant) 1:05:26,8. ka­tegorie E (ženy): 1. Pavla Schorná (TJ Maratonstav Úpice) 50:55,6, 2. Adéla Essentierová 55:19,4, 3. Petra Pastorová (obě Baláž Extreme Team Ostrava) 56:47,6.