Úspěšné tažení našich běžců na „Půlmaratónu Velká Karolina“

V sobotu  29. června  se uskutečnil  třetí ročník  Ostravských sportovních her. V nové moderní ostravské čtvrti Nová Karolina proběhly soutěže v atletických a silových disciplín doplněná míčovými hrami a atletikou pro děti.

V rámci  těchto her se  pořádal „Půlmaratón Nová Karolina.“ Bohužel vlivem pozdější propagace se  tohoto závodu zúčastnilo pouze 130 závodníků. Naštěstí samotný závod to nepoznamenalo a všechno proběhlo  hladce bez větších technických potíží. Trať závodu  tvořil  jeden velký a sedm menších okruhů v Komenského sadech.

Když se na startu objevili afričtí běžci z běžecké stáje Benedek týmu, hned od úvodu bylo zřejmé kdo zvítězí. Dvojice keňanů běžela volně, vzhledem k tomu že jim na trati nehrozilo žádné nebezpečí. Podle  předpokladů zvítězil Henry Kemboi za 1:09:18 hod. Elisha Kiprotich Sawe  doklusal  v čase 1:10:49 hod. Náš Vašek Bitala ( AK Emila Zátopka Kopřivnice) byl třetí za 1:13:57 hod. Po doběhu mi řekl: „Na keňany jsem neměl, běžel jsem si svoje tempo. Škoda, že  jsem neměl na trati vážnějšího soupeře.“

Podobně jako u mužů v kategorii žen dominovaly dvě běžkyně z Benedek Týmu.. Zvítězila Christiane  Chepkemeiová  za 1:28:30 hod. Sedm vteřin za ní doběhla  Daniela Cirlanová. Obdivuhodné  je třetí místo naši Kristiny Čablové. O svém vítězství rozhodla v závěru. Těch překvapení bylo víc. Výborný čas 1:29:29 hod. Poprvé získala skalp  Adély Esentiérové.

Výrazně se prosadili i naši veteráni. Pepík Kvita obsadil v kategorii šedesátníků časem  1:34:56 hod. třetí místo. V superveteránech zvítězil Pavol Fogaš  za 2:03:09 hod.

Jak je vidět naši běžci si nedávají letní „ dovolenkovou pauzu.“ Tvrdě makají, přestože mají řadu překážek, nevzdávají to. Jen tak dál! Věřím, že se brzy dozvíme o dalších jejich úspěších.