Úspěšné tažení našich běžců

DSC_0249

Darinka Krausová (Ilustrační foto. Autor: J. Harašta)

V sobotu  27. srpna 2016  ožilo Blansko sportovními aktivitami.  Všech  běžeckých závodů se zúčastnilo  přes 1 200 běžců. Dětské běhy si s rodiči a bez rodičů vyzkoušelo 92 dětí od 5 do 7 let. Na Lidový běh (800 m) bez registrace si trouflo kolem 40 příchozích, na start Městského běhu s AutoContem (2,4 km) nastoupilo 111  běžců.

Hlavní závod  ,,Půlmaraton Moravským  krasem,“  absolvovalo   971 vytrvalců. Trať vedla centrem města a po silnici do Moravského krasu. Trať tvořil převážně asfalt. Běžely se dva okruhy městem a následně směrem  k  Moravskému krasu (Punkevní jeskyně) a zpět.Vítězi 21. ročníku ,,Půlmaratonu Moravským krasem“ se stali László Gregor z Maďarska ( 1:10: 37 ) v kategorii mužů a Petra Kamínková ( 1:21:15) v kategorii žen. Nejlepším Čechem byl na třetím místě Jiří Petr.

Úspěšně si vedli  naši  vytrvalci  z Atletického klubu  Emila Zátopka Kopřivnice. Pepík  Kvita obsadil v kategorii nad 60 let druhé místo časem 1:43:52  a Darinka Krausová byla třetí v kategorii  nad 35 let – časem 1:39:58, za Petrou Kamínkovou a Magdou Jankovou. Oběma patří za jejich výkon veliká gratulace!