Úprk muflonů

Když jsme před jedenácti lety spolu s Jirkou Bednaříkem objížděli na kolech okolí Mnišího, zrodila se v nás myšlenka uspořádat běžecký závod. Zvlněný terén, nádherné rozhledy na panorama krajiny nás přímo vybízely jet dál, za obec. Cesta nás magneticky naváděla vjet do Hukvaldské obory. Za ohradou se tyčila houšť vzrostlých stromů- lípy, javory, břízy a hlavně dominantní kaštany.Projížděli jsme po klikaté, místy hrbolaté cestě. Ať nerušíme daňky a mufony v celé oboře, rozhodli jsme se před symbolickou sochou lišky Bystroušky udělat obrátku. Nahrála nám i skutečnost, že se nám objevil na tachometru pátý kilometr. Zastavili jsme se. Větví v příkopě jsme si vyznačili metu poloviny tratě. Dolů jsme se vraceli s občasným šlápnutím do pedálů a s vědomím že to bude náročná, ale nádherná desetikilometrová trasa…


Je sobota 21. srpna 2010. Bezoblačná obloha a výheň. Teploměr šplhá ke třicítce. Před kulturním domem v Mniším je neobvykle živo .Jirka Bednařík se svoji rodinou připravuje zázemí pro prezentaci. Manželka, syn, dcera, snacha, zeť, vnoučata, tvoří sourodý tým. Hlavní sál, který sloužil v minulosti jako šatna, letos je zadaný pro svatebčany a tak se musí běžci spokojit se skromnějším zázemím.

V deset hodin se vydává na trať dvaašedesát běžců. Již po několika metrech ve stoupání se vytváří pětičlenná skupinka, která se záhy trhá. Na obrátce již suverénně vévodí duo z Lašského běžeckého klubu Vašek Bitala a Miloš Macíček. Je to úprk muflonů, kteří se domestikovali v nedaleké oboře. V cíli je první Miloš Macíček v čase 34:36 min..Již před startem se stěžoval Vašek Bitala na bolest kolena.I i přes tento handicap dobíhá druhý s patnáctivteřinovým odstupem. Třetí Víťa Prášil z Rosignol Racing Teamu dobíhá se značným odstupem v čase 36:47 min.


V kategorii žen zvítězila v čase 44:35 min Lucie Szotkovská z 1.Běžeckého Jablunkov. Druhá byla Veronika Kerblíková z AO Koběřice za 44:52 min.. Třetí doběhla Darina Krausová z MK Kopřivnice v čase 44:59 min.
Jeden z účastíků běhu David Hanke se mi v cíli svěřil se svými pocity:,, V úvodu závodu jsem zabral a běželo se mi vcelku dobře. Brzy jsem poznal v kopcích, že mi výrazně ubývají síly. Nepomohl mi ani seběh. Byl to těžký závod.“
Stalo se již tradicí, že po startu hlavního závodu probíhá běžecké klání od nejmenšího potěru až po juniorské kategorie.Je to chvályhodný počin, kterým se podporuje zájem o tento sport mezi nejmladší generací.
Po doběhnutí posledního závodníka, s minimální prodlevou proběhlo vyhlášení výsledků. Bohatá tombola potěšila řadu zbývajících účastníků této akce. Za rok se většina z nich objeví na zdejším závodě a opět se poperou s náročnou tratí….

Ženy v kategorii F na stupni vítězů

Označeno v Nezařazené, Reportáže, Reportáže - závody 2010
1 komentáře “Úprk muflonů
  1. Lenkačlenka napsal:

    Prisahámbohu, že za rok zase dorazím! Moc pěkný závod…

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice