Triumf běžců Lašského běžeckého klubu

Na start desátého závodu MBP 2010 v Jilešovicívch se postavilo šedesát běžců, které čekalo na patnáctikilometrové trati několik zákeřných nástrah. Náročný kopcovitý terén, který museli běžci absolvovat dvakrát a navíc horká třicetistupňová výheň prověřila síly všech běžců. Někteří z nich již od úvodu závodu nasadili vyšší tempo. Záhy však poznali, že přecenili své síly a postupně se propadali v závodním poli.
Zeleno-oranžové dresy běžců Lašského běžeckého klubu byly soustavně na čele závodu. Muflonům terén nevadí a horko je nabíjelo energií jako slunečné kolektory. To byla dominantní devíza jejich úspěchu.
Na stupně vítězů v hlavní běžecké kategorii nepustili Laši nikoho z konkurence a mufloni se mohli s úsměvem koukat do očí svým soupeřům. Zvítězil Miloš Macíček v symbolickém čase 54:54 min. a poprvé získal skalp Vaška Bitaly, který doběhl za ním s pouze devítivteřinovým odstupem. Třetí místo vybojoval Radek Macíček v čase 57:38 min. a korunoval tím úspěch běžců LBK.
V ženské kategorii dominantní pozici potvrdila Petra Pastorová z Balaž Extréme Teamu Ostrava v čase 1:07:48 hod. Z téhož oddílu doběhla druhá Adéla Esentienová za 1:11:13 hod. Třetí v této kategorii doběhla Andrea Krstevová z Lašského běžeckého klubu za 1:17:35 hod. Andrea v týdnu absolvovala Akademické mistrovství v Praze, mezitím zvládá náročnou studijní zátěž. Její časový harmonogram je nabitý a proto jí patří velké dík.
Jirka Bednařík v kategorii nad 60 let skončil třetí v čase 1:17:08 hod. Do Jilešovic přijelo pět běžců z LBK a všichni nakonec stáli na stupních vítězů. Je to velký triumf a motivační injekce do dalších závodů v letošní sezoně.