Tomáš uspěl v náročném výběhu skokanského můstku

Vertikální horečky. sobota 24.srpna 2019

V sobotu se konal ve Frenštátě závod „Vertikální horečky.“  Byl to velký zážitek. Jednalo se o výběh skokanského můstku, Jiřího Rašky s délkou tratě 240 m a s převýšením 106 m. Všichni závodníci si sáhli až na dno svých sil. Převýšení bylo místy tak nepříjemné, že se i u mne zkušeného horala, dostavil nepříjemný pocit lehkého strachu. A tak se do  strmého svahu šplhalo a drápalo ze všech sil.

V prvním kole startovali závodníci v patnáctivteřinových intervalech, s tím že  prvních třicet borců postoupilo do finále. Pak si to tato skupina rozdala v hromadném startu, s cílem v nejvyšším bodu můstku. Vzhledem k tomu, že účast žen byla výrazně menší, tak do finálového výběhu postoupily téměř všechny.

Já jsem do závěrečného klání nepostoupil, ale povedlo se to Tomášovi Jakubcovi z našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, který ve velké konkurenci vybojoval nádherné třetí místo za 3:05. Závod jasně vyhrál Tomáš Čelko v čase 2: 40, který se specializuje na závody tohoto typu a patří k evropské špičce. Kategorii žen jasně ovládla Julie Rampírová za 3: 39.

Závod byl výborně sponzorován o čemž svědčí PRIZE MONEY a věcné ceny pro vítěze v hodnotě 42 000 Kč. Navíc ceny v tombole byly v hodnotě 40 500 Kč, z nichž nejatraktivnější byl zájezd do italského Livigna. Celá akce byla pořadatelsky výborně zajištěna. Věřím, že se tato skutečnost odrazí na zvýšené účasti v příštím roce.

Jiří Kramoliš

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice