Testovací dobytí sedla na pramenem Jičínky

Ulice města se ve žhavém odpoledni zcela vyprázdnily. Zaplnily se koupaliště, zahradní restaurace. Nedá mi to a vydávám se zcela opačným směrem ke sportovnímu  hřišti. Dnes mají  běžci se svérázným názvem ,,pomalé šípy“ trénink se zaměřením na zářijový   ,,Běh  rodným krajem  Emila Zátopka.“ Jsem překvapený, když se v nesnesitelném vedru schází osm odvážlivců.  Jejich dnešní trénink je nabitý zvláštním nábojem. Saša se rozhodl po několikaměsíční intenzivní průpravě svých svěřenců vyrazit na nejobtížnější pasáž závodu. Nasedáme do  dvou aut a vydáváme se do Veřovic. Z parkoviště se nadšenci rozběhnou  do sedla nad pramenem Jičínky.  Musí zdolat čtyřkilometrovou trasu  s převýšením  570 metrů a pak je čeká neméně náročný seběh.

Po kilometru pořizuji záběr ,,pomalých šípů“ s cílem dobýt vrchol.  Po hodince zahlédnu vracející se roztroušenou partu, která se snaží vyloudit do  objektivu  úsměv.

,,Dnes to byl  hluboký záběr,“ ,,Jsem rád, že to mám za sebou“ – slyším povzdechy. Mám pocit, že teď je ta pravá chvilka nalít jim krev do  žil. Znavený hlouček zaskočím pokřikem: ,,Zvu vás všechny na pivo.“ Nejdřív se na mě nevěřícně koukají a když podruhé zopakuji  větu, zrychlí krok a vydávají se za mnou do nedaleké hospody. Je to poprvé co se tito nadšenci po tréninku nerozcházejí domů.  Původně plánovaná chvilka posezení se výrazně prodlužuje. Všem je  nám najednou prima…

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice