Darča Krausová je nejen výborná běžkyně, ale také triatlonistka

V pátek 4. srpna se prosadili na triatlonu Valachy Man 2017,  zařazený do seriálu závodů na běžkách, kole, v běhu, triatlonu a duatlonu Valachy Tour 2017, mezi nejlepší nejen mládež našeho klubu, ale také také Darina Krausová mezi dospělými, když vybojovala stříbro v kategorii Ž50.

Závod se konal v malebné valašské krajině Nového Hrozenkova, v přírodním koupališti Na Stanoch (Balaton) a jeho okolí, za účasti 700 dospělých a 300 dětí různých kategorií. Darina absolvovala dlouhou trať triatlonu zahrnující 350 m plavání, 16 km cyklistiky a 4,5 km běhu.

A tady je pár jejích postřehů: „Jelikož jsem bývalá triatlonistka a závod Valachy Man je vyhlášen svou kvalitou, byl pro mne letos výzvou. Kromě běhu jsem do tréninku zakomponovala i plavání a kolo. Plavání také v rámci přípravy na MS veteránů v Budapešti  (kam jedeme příští týden), ale na kolo už bohužel moc času nezbylo. A dle rozložení disciplín se právě kolo ukázalo jako klíčové. Startovalo se intervalově a plavání mi nedělalo žádné problémy. V depu jsem nasedla na horské kolo s vidinou „pouhých“ 16 km, ale s velkým výškovým převýšením. Trochu jsem se vytrápila (ale každý měl přece stejné podmínky), běh už pak pro mě byl za odměnu (i když s jedním totálním krpálem). Do cíle jsem doběhla celkově desátá mezi ženami na dlouhé trati a stříbrná v kategorii. Akce měla výborné zázemí (depo, občerstvení, značení tratě …) a skvělou atmosféru. Pokud zdraví dá, příští rok se zúčastním znovu :).