Suverenní Jakub a Petra

Štramberská desítka  patří svým profilem mezi  náročné  závody.  Pro mnohé běžce  je to martyrium,  s řadou  nepříjemných zážitků. Stačí  přepálit tempo a do strmého svahu  kolem restaurace Dallas,  již řada běžců cupitá  anebo  jde vrávoravým krokem.  To není všechno  i kolem zahrádek  je kopec  a ve finále je čeká stoupání od Palárny až po cil u Sokolovny.

V cíli u štramberské sokolovny se tísní zhluk diváků. Každou chvíli očekávají, kdy se vynoří v zatáčce  první  běžec. Do táhlé cílové rovinky přibíhá se suverénním  náskokem  Jakub Bajza (AK Asics Kroměříž )  v čase 34:34 min. Shodou okolností traťový rekord Petra Veselého  má taky  zajímavé opakující se dvojčíslí  32:32 min.
Náš Vašek Bitala  na druhém místě  za 36: 42 min. je spokojený. Získal skalp svého věčného rivala  Tomasze Wróbla  ( MK Centrum Diegilów ), který doběhl v čase 37:16 min.
Radek Macíček běhá pro potěšení. Neláme si hlavu nad  tím, že proč neskončil na stupních vítězů. Dnes nezklamal, v hlavní běžecké kategorii mužů do 39 let obsadil  čtvrté místo. Podobně je na tom s běháním Saša Neuwirth. Běhá kondičně, pro radost. Z minulosti, kdy se řadil mezi špičkové běžce v rámci ČR, má recept na správnou tréninkovou zátěž.  V kategorii padesátníků doběhl na krásném druhém místě, za 44:12 min.!  
Jirka Bednařík, náš úspěšný veterán ve své kategorii  obsadil třetí místo za 47:35 min. Dokázal, že má standartně výbornu kondici.
Ženy mají  v současné době v našem regionu  favoritku par excellence Petru Pastorovou (Maraton klubu Seitl  Ostrava) se svými soupeřkami si hravě poradila a zvítězila  s téměř s tříminutovým náskokem  v čase 42: 50 min. Na druhém místě skončila  Adéla  Esentiérová  ( Baláž Extrem Team ) za 45:42 min.  Třetí doběhla Veronika Jerglíková ( Štěpánkovice) za  47:42 min.
Naše  Andrea Krstevová má  veliké studijní vytížení. Přesto  si občas najde  čas na běhání. Dokázala to  i v tomto závodě. Ve své kategorii skončila čtvrtá za  49:23 min.  Andreo,  blahopřejeme Ti a držíme Ti palce, na zvládnutí závěrečného  finiše ve škole!
Výsledky hlavního závodu: ZDE
Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice