Studenecká pětka s rekordní účastí

Po úspěšných dvou ročnících v minulých letech se 10.9. konal  již 3. ročník běhu Studenecká pětka pod  organizačním vedením Jaroslava Kuncka.  Počasí přálo, celý den bylo slunečno a tak pořadatelé očekávali zhruba stejnou účast jako v minulých letech, kdy se sešlo cca 20 běžců. Skutečnost však předčila očekávání. V 17 hodin se na start tohoto běhu postavilo 65 účastníků všech věkových kategorií z toho 22 žen.

Hned po startu se vytvořila silná sedmičlenná skupinka favoritů, která udávala tempo celému závodu. Čelo závodu s přehledem kontroloval kopřivnický David Hanke, pronásledovaný dalším favoritem, ostravským Markem Škapou. Na obrátce po 2,5 km bylo jasné, že David si své vítězství nenechá vzít a v čase 17,37 min doběhl do cíle. Hned za ním s cca 15 sekundovým odstupem doběhl jeho věčný rival Marek Škapa a na bronzovou medaili dosáhl Ondřej Dominik.  Mezi dospělými do cíle postupně dobíhala i mladší generace a cca 45 min po startu doběhli i ti nejmenší, kteří úspěšně zvládli celou pětikilometrovou trať. Po nezbytném občerstvení došlo k vyhlášení vítězů všech kategorií.  Ti nejlepší obdrželi medaili a věcné ceny, ostatní si kromě památeční medaile odnesli i hedvábný šátek jako pozornost pořadatelů tohoto závodu a nejmladší generace byla navíc odměněna sladkou pozorností.

Poděkování patří nejen hlavnímu organizátorovi celé akce Jaroslavu Kunckovi za zvládnutí této velké akce, ale i všem pořadatelům a běžcům, kteří se na ni podíleli. Nezbývá nic jiného než pozvat všechny příznivce běhání na další ročník, který se uskuteční v září 2015.