Pozvánka na Běh rodným krajem Emila Zátopka

V  sobotu  20. září se uskuteční 12.ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Start závodu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici,  poblíž památníku tohoto čtyřnásobného olympijského vítěze, který  byl slavnostně odhalen u příležitosti konání nultého ročníku v roce 2002. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka.

Držitelem traťového rekordu v kategorii mužů je Elisha  Kiprotich SAWE (Benedek Team) časem 1:10:27 hod. Vloni ustavila nový traťový rekord Helen Jepkosgei Kimutaiová ( Benedek Team) v čase  1:25:36 hod.

Věříme, že opět přijedou běžci z našich partnerských měst z polského Myszkówa, německého Zwonitzu a francouzského Trappesu. V poslední době k nám rádi jezdí také Maďaři ( Benedek Team).Vloni doběhl v nejnabitější hlavní kategorii náš Vašek Bitala desátý, za 1:17:36 hodin. Tento závod absolvoval počtvrté a vždy skončil na výborné desáté pozici.

Za zmínku stojí rovněž trojice závodníků, jež absolvovala všech dvanáct ročníků. Proto s očekáváním budeme sledovat, zda se na startu závodu opět  objeví Jiří Engliš (1938) z CVK Opava, Miroslav Vrobel (1961) z AKEZ Kopřivnice a Zdeněk Zeman (1968) ze Všechovic.

Novinky letošního závodu:

  • start jsme posunuli na 11:30 hod.  (prezentace od 8:30 hod., uzávěrka v 11:00 hod.)
  • do cen jsme přidali kategorie muži ČR a ženy ČR, čímž se navýšil celkový objem finančních odměn
  • časy budou měřeny pomocí čipů

Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka je běh pro děti, který se pod názvem Běh dětí Kopřivnici v parku E. Beneše v Kopřivnici. Na programu je i tradiční Lidový  běh pro širokou veřejnost.

Pani Dana Zátopková před časem řekla: „ Nejvíc mě těší, když se na startu závodu objeví kondiční  běžci, kteří se odhodlali zdolat náročnou trať.“ Proto zveme na Běh rodným krajem Emila Zátopka všechny sportuchtivé nadšence, ať zkusí pokořit těžkou překážku. Budeme se těšit na Vaši účast!

PS

Autor fotogalerie: J. Harašta

Označeno v Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice