Střípky zážitků z BRKEZ

V a š e k   B i t a l a

Letošní BRKEZ byl jako už se stalo samozřejmostí, skvěle připraven. Dokonce si myslím, že zázemí kulturního domu pro prezentaci bylo lepší než Základní škole M. Horákové. Líbila se mi hlavně prostorná šatna na převlékání.

 A teď k samotnému závodu. Mým cílem bylo  běžet pod 1:18 hod. Počasí přálo, konkurence byla hodně kvalitní. Hned po startovním výstřelu paní Dany Zátopkové se začalo závodit pěkně zostra. Brzy se vytvořily skupinky závodníků. Já jsem byl ve dvojici s Jirkou Čivrným. Na pátém kilometru Jirka utrousil : „ Kamaráde, to je rychlé.“ Mrknu na stopky. Když jsem na nich viděl čas  16:08 min. hlavou mi problesklo: „Sakra, to je rychlé!“ V duchu jsem se posiloval:„ Vždyť jsem chtěl běžet rychle, nebo snad ne?“ Po chvilce jsme doběhli  Ukrajince  Hapaka. Nadále se mi dařilo držet rovnoměrné tempo, co se mi nestává tak často.  Ve Veřovicích když jsem se na zvídavě mrknul na stopky, nestačil   jsem se divit. Čas 33:38 min. mě ohromil. „ Je to super, jen nevytuhnout do kopce“- velil jsem si v podvědomí. S Hapakem jsme záhy poodskočili Jirkovi. Zdálo se mi, že se lehce přibližujeme k dalšímu soupeři, Honzovi Kohutovi. 

Nejsem žádný vrchař, proto největší respekt jsem mě z posledních dvou kilometrů stoupání do sedla nad pramenem  Jičínky. K mému velkému překvapení jsem odolal dvěma nástupům Hapaka a pod vrcholem jsme doběhli Honzu Kohuta. V seběhu, který znám skoro jako svoje boty jsem si věřil, že už to zvládnu. Na osmnáctém kilometru jsme bojovali ve trojici o šesté místo, ale záhy na dvacátém kilometru  mě začalo píchat v pravém boku. Musel jsem zkrátit krok a následně  jsem ztratil kontakt s Honzou a Jirkou. Navíc zezadu se na mě tlačili další soupeři. Postupně polevila bolest. S vědomím blížícího se cíle jsem zrychlil tempo. Přesto jsem ve finiši  prohrál souboj o deváté místo. 

Zřejmě je to pro mne osudové umístění. Tento závod jsem běžel čtyřikrát a po čtvrté jsem byl desátý! Zklamaný, ale rozhodně nejsem. Vylepšil jsem si osobák o 2:29 min. Když se moje časomíra zastavila na 1:17:36 hod. byl jsem spokojen. Chtěl jsem se zlepšit. Můj záměr se spnil!

 

Označeno v Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice