Korigovná trať se líbila běžcům

Štramberská desítka  20. května 2018

Výsledky -Stramberska desitka 2018

Zřejmě je to zcela normální jev dnešní doby, když se vám do termínovky  někdo vecpe novou aktivitou bez oslovení. Proto jsem před časem smířlivě zvedl hozenou rukavici a přesunul konání Štramberské desítky, ze soboty na neděli. Naštěstí v regionu je spousta běžců, které  láká  kouzelné prostředí podhůří Beskyd s touhou poprat se s nástrahami zvlněného terénu. Tvoří ji převážně asfalt, místy šotolina. Strmé seběhy střídají výběhy, s celkovým  převýšením 140 metrů. Letos jsme se rozhodli na poslední chvíli vypustit úvodní  pasáž trasy závodu, kdy se zablokovala jednosměrná ulice a posunout doběh do cíle na symbolické místo, ke vstupní bráně do Národního sadu. Tento krok se naštěstí setkal s pochopením závodníků.

Tradičně v jedenáct hodin dopolednem vydalo na trať 89 běžců a jeden pes, který pečlivě hlídal tempo svého páníčka 83 letého Jardu Gamana v závěru závodního pole. Aby této osamělé dvojici  nebylo smutno, jel za nimi cyklistický doprovod. Na opačném pólu, se na čele usadil již od počátku Kuba Ambros z našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice. Jeho tempu nestačil zbytek běžců. Do cílové brány v Národním sadu doběhl  v čase  37:27. Druhý  byl  s minutovým odstupem Tomáš Jakubec  z Kopřivnice. Těsně za ním byl ,,bronzový“ Marek  Škapa z X- Air Ostrava  v čase  38:32.

V ženách zvítězila Kateřina Klepáčová v čase 47:26  TF Slezan F-M.Druhá Helena Kovářčíková z Poličné  za 47:46 a  třetí Ivana Šlachtová z Tobi Sportu Frenštát pod Radhoštěm za  48: 31.

Z dalších našich klubových běžců uspěl Ondřej Dobiáš, který obsadil v hlavní kategorii třetí místo časem  38:56  Třetí byl i  Tomáš Jurák v kategorii 40 + za 40:40. Ve veteránech nad 60 let  tentokrát měl náš Saša Neuwirth pouze jediného konkurenta, Pavla Návrata.  Saša vyšel z tohoto souboje vítězně v čase 42:38. V nejstarší kategorii  70+ byl  Petr Navara druhý za 1:08:16.

Veliké poděkování  patří Svaťovi a Jirkovi Kramolišovi, kteří vyměřili a označili novou desetikilometrovou trať závodu.Navíc rodina Kramolišova absolvovala tento závod v pětičlenném zastoupení. Vzhledem k tomu, že se letos běželo na nově změřené desetikilometrové trati, byly ustaveny nové rekordy. Tento fakt může být pro  běžce v příštím roce  výzvou, pokořit tyto časy. Běžci, budeme se na vás těšit na 39. ročníku  Štramberské desítky!