Státní svátek se stal oslavou běhu v Novém Jičíně

Naštěstí se v pátek nenaplnila prognóza meteorologů o změně počasí a propršených dnech. Jistě i sluníčko vytáhlo děti s rodičovským doprovodem do Smetanových sadů v Novém Jičíně.

Již pošesté se zde uskutečnil Běh novojičínským parkem. Hned první disciplína Běh rodičů s dětmi se setkala se zájmem. Na trati se odehrávaly urputné souboje. Přispěla k tomu i velká divácká kulisa.
Pak následovaly běhy v šesti kategoriích, od nejmladšího potěru až po dorost.

Tradičně nejobsazenější kategorií byly ty nejmladší. Velikou zásluhu na tom má i náš Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, který se stal líhní nových nadějí pod vedením kvalifikovaných trenérů. Vítězství si odnesli Ondřej Škývara, Filip Raška, Hynek Bartoň a Nikola Chovanečková.( Podrobnější informace budou v tomto blogu na stránce Atletika pro děti).

V 11,30 hod. odstartoval hlavní závod na 5,5 km. Trať vedla na Skalky s obrátkou na Čerťáku. Roli favorita potvrdil Jakub Ambros ( MK Kopřivnice ) Zvítězil v čase 18:53 min. V závěru ho stíhal Radek Macíček ( AK Emila Zátopka ), který doběhl s dvanáctiivteřinovým odstupem. Třetí byl Radek Křenek ( Frenštát p.Radhoštěm ) za 19:13 min.

Zpestřením tohoto závodu byla účast devítiletého Tomáše Rýdla ( Studénka ). I když byl v běžeckém poli jeho tatínek Pavel, pojal to ,,chlapsky“ a běžel bez doprovodu. Doběhl v čase 28:23 min. a zanechal za sebou dva dospěláky…

V ženách zvítězila Marie Berná ( Ústí u Hranic) za 25:06 min. Kristina Čablová ( AK Emila Zátopka ) ztrácela na ní v cílové rovince dvacet metrů. Kristina posbírala poslední zbytek sil a nasadila k finiši. Bohužel nestačilo to a v cíli zaostala za vítězkou dvě vteřiny.
,, Škoda že doběh nebyl o pár metrů dál, pak bych měla šanci i zvítězit“ – svěřovala se mi s lítostí.“
Třetí doběhla Lucka Hudcová ( Letovice ).

Tečkou za běžeckým dopolednem byl Kondiční běh pro každého. Běželi téměř všichni účastníci ( závodníci z předcházejících běhů i pořadatelé ), kteří vydrželi do samotného závěru akce.

Pořadatelský tým ,,doktorů“ pod vedením Darinky Krausové zorganizoval perfektní akci. Svědčí o tom celková 176 –ti členná účast v Běhu rodičů a děti. Hlavní závod absolvovalo 29 běžců.

Na rajče jsem umístil fotozáběry, které jsem pořídil většinou jednoruč z pozice moderátora, proto se omlouvám za menší kvalitu některých záběrů.

Označeno v Reportáže
1 komentáře “Státní svátek se stal oslavou běhu v Novém Jičíně
  1. pary napsal:

Akce neměla chybu. Dětská drobotina si přišla při závodech na své, nechyběly drobné dárky, medaile, tombola. Dospělí se museli poprat s výběhem na Skalky a Lidový běh byla jen třešnička na sladkém dortu. Vše klaplo na 100% a nevím o nikom, kdo by odcházel nespokojený. Největším zážitkem pro mne i pro devítiletého syna byl jeho doběh „dospěláckého“ závodu a neskrývaný obdiv ostatních závodníků nad jeho výkonem. Bylo vidět, že mu v tuto chvíli zářily oči ještě více než na stupních vítězů. Těšíme se už na další ročník. Darinko, díky za pěkné páteční dopoledne.