Spousta medailí a skvělé osobáky na Mistrovství Moravy

Medaile, skvělé osobní rekordy a fantastické nasazení. To všechno zdobilo kopřivnické atlety na halovém Mistrovství Moravy a Slezska, které hostila od pátku 3. do neděle 5. února Ostrava.

Jako první se v ostravské hale utkalo v pátek 3. 2. 2023 mladší žactvo, které vybojovalo parádních šest medailí! Radovali se z nich Honza Chalupa (2. 60 m př. 9,68 s , 3. dálka 492 cm), Elena Nováková (2. 300 m 45,55 s), Nela Palová (3. 300 m 46,86 s), Míša Richterová (3. 60 m př. 10,03 s) a Michal Mazáč (2. 1500 m 5:12,58 min.). Potěšily nejen medaile, ale také spousta osobních rekordů, které si téměř všichni z našich 14 startujících atletů vytvořili!!! Gratulujeme!!!

V sobotu 4. 2. 2023 bojovali o mistrovské tituly a medaile dorostenci a junioři. I tady jsme měli skvělou bilanci. Získat se nám podařilo osm medailí a řadu výborných zlepšení. Rostoucí formu potvrdily členky Krajské atletické akademie Ostrava Adéla Tkáčová a Ema Feilhauerová. Adéla vybojovala zlato v běhu na 200 m juniorek ve výborném čase 24,45 s a bronz ve skoku vysokém výkonem 162 cm. Ema si doběhla pro bronz v závodě na 400 m juniorek v novém osobním a zároveň klubovém rekordu 56,63 s. Hned dva osobáky si vylepšila Patricie Pešlová, která finišovala třetí v závodě na 60 m dorostenek v čase 7,90 s a čtvrtá na 60 m překážek v čase 8,84 s. Vítězství a osobní rekord si z Ostravy odvezla také Michaela Bělunková, která vyhrála dálku dorostenek výkonem 549 cm. Z nového osobáku 4:52,73 s v běhu na 1500 m a stříbrné medaile se radovala dorostenka Lucie Šenkeříková. Mezi juniorkami vyhrála stejnou trať Anna Slívová v čase 5:00,05 min. A ještě bronz ve vyrovnaném běhu na 60 m dorostenců získal časem 7,36 s Mikuláš Kotek, který v závěru programu ještě vylepšil vylepšil výkonem 24,04 s klubový rekord na 200 m dorostenců a juniorů. Na šampionátu uspěl i kopřivnický odchovanec Tomáše Bortel, který v dresu Vítkovic vybojoval stříbro ve vrhu koulí výkonem 15,52 m.

V neděli 5. 2. 2023 závodilo v ostravské hale žactvo. Tato kategorie si připsala rovněž řadu zlepšení, na medaile to ale v tomto případě nestačilo. Každopádně i tady podala řada závodníků výborné výkony, které jsou příslibem do budoucna.

Shrnuto podtrženo paráda! Veliká gratulace k výkonům a medailím. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a těšíme se na vrcholy halové sezony!