Winterrun Olomouc 11.2.2023

V sobotu 11.2.2023 se konal v Olomouci ve Smetanových sadech 5. díl Českomoravského poháru v zimním běhu – Winterrun 2023. Startovní listina obsahovala přes 700 běžců, dětské běhy a 4 km trať byly vyprodány.

Závodu se zúčastnilo i trio zástupců našeho klubu. Byli to David Hanke, Martina Mazáčová a její syn Michal Mazáč.
Závod opět, jak je zvykem, měl na výběr 2 délky tratí – 4 a 8 km. Martina z Míšou běželi 4 km v rámci rodinných týmů, Marťa si pak zazávodila ještě na trati 8 km. David si také zazávodil na obou distancích.

Na distanci 4 km (reálně  4,13 km)  se po startu Míša lehce vzdálil Davidovi a Martině, kteří si vzájemně pomáhali držet vyrovnané tempo (Davidův cíl pro dnešní den byl vytyčen na osmičkové trati, čtyřka byla pouze zahřívací).  Spolu setřásli během závodu několik závodníků. Míša běžel pravidelným tempem, lehce se dvojici D+M vzdálil a doběhl v čase 16:12 (v celkovém pořadí obsadil 14. místo), David s Marťou doběhli ve shodném čase 16:35. Martině (v kategorii žen by obsadila 2. místo) s Míšou součet časů 32:47 přinesl další vítězství v rodinných týmech. David obsadil v celkovém pořadí 16. místo a to mu vyneslo vítězství v kategorii.

Trasa 8 km – Reálná délka byla 8,27 km. Na start se Marťa s Davidem postavili hned do první řady, jak je jejich zvykem. Závod byl odstartován přesně ve 12:00 hod.  David opět závod rozběhl z první pozice a tu držel až do prvního kilometru, kde zákonitě muselo přijít zpomalení, protože první kilometr byl velmi rychlý (3:20). Pak už pokračoval ve svých obvyklých tempech  až do cíle, kde doběhl na celkovém 8. místě a udržel 1. místo v kategorii. Všichni 3 medailisté v jeho kategorii byli ve 40 sekundách.

Martina rozběhla 8 kilometrovou trať velmi dobře a taky rychle a až do konce bojovala o celkové 1. místo mezi  ženami. O to ji připravil pád asi 300 metrů před cílem při výběhu na most a pravotočivé zatáčky, kde byl  ještě zbytek námrazy, zrovna v době , kdy závodnici před sebou dobíhala na kontakt.  I když se rychle zvedla, tak tato ztráta již nešla stáhnout. I přesto Marťa dosáhla výborného  času 33:57, mezi ženami obsadila vynikající 2. místo a svoji kategorii suverénně vyhrála.

Dohromady všichni 3 členové klubu si odvezli  5 medailí  za vítězství ve svých kategoriích.

I když samotný závod běželi v dresu Night run teamu, mimo závod reprezentovali náš klub v oddílových barvách a reprezentovali ho výborně. Příští týden končí série finálovým závodem v Praze.