Winterrun Ostrava 4.2.2023

Čtvrtý závod Českomoravského poháru v zimním běhu hostila nedaleká Ostrava. Tentokrát se z našeho klubu zúčastnilo mnohem více běžců než obvykle, přestože nebylo zrovna ideální počasí. Teplota se pohybovala zpočátku lehce pod nulou a i když pak vysvitlo sluníčko a rozmrazilo těsně před startem zledovatělý povrch trati, foukal silný ledový vítr.

Běh na 800m v rámci dětských závodů ovládl Míša Mazáč, přestože to byl v jeho podání jen plánovaný rozklus před hlavní tratí.

V 11 hodin byl odstartován první závod na 4 km, kde se na trati od počátku závodu drželi (a udrželi) v první desítce absolutně David Hanke a Míša Mazáč. Do cíle doběhli shodně oba v čase 15:50 a oba si z Ostravy z této trati odvezli vítězství. David bez problémů v kategorii mužů nad 50 let a Míša spolu s mamkou Martinou (16:21) překvapivě ovládli kategorii rodinných týmů, kde v součtu časů zvítězili nad papírovými favority Martinem a Hynkem Svobodovými o pouhých 5 s.

Na kratší trati skončila na bramborové pozici v juniorské kategorii Aneta Pobořilová časem 22:38 a v kategorii nejmladších můžu obsadil David Sobek časem 18:37   8.místo.

Ve 12 hodin vyběhli na delší „královskou“ trať David Mikala a znovu také David Hanke a Martina Mazáčová. David M. se od počátku držel ve skupince běžců na čele závodu a doběhl si pro vítězství v kategorii mužů nad 40 let (čas 29:20), v absolutním pořadí jej porazil pouze jediný (mladší) běžec o necelé 2 s.

David H. nedal soupeřům v kategorii sebemenší šanci a bral zlatou medaili (čas 30:55), v celkovém pořadí skončil na 6.místě!

Martina zpočátku držela třetí pozici celkově, ale po prvním kole se dostala na 2. místo v kategorii i celkově a tuto pozici udržela až do cíle (čas 33:36).