Silvestrovský běh ovládlo mládí

Až nečekaně vlídné  počasí  posledních dnů vydrželo až do posledního dne  kalendářního roku. I tento  fakt sehrál  roli, že se  na 24. ročníku  Silvestrovského  běhu  Hrabovou postavilo na trať  130 závodníků.

Dosavadní  rekord 28: 22 min.  na trati 9 950  m   drží   Petr Jelínek.  Přes výborný  výkon dorostence  Jakuba Zemaníka ( SSK Vítkovice)  30:01 min. se traťák  neotřásl v základech. Druhý byl  Radek  Karnůfek ( SSK Vítkovice ) za  30:38 min  a třetí doběhl  Damián  Zawierducha ( KB Mosie Jastrebie )  v čase 30: 49 min.  Čtvrtý byl  náš Vašek Bitala  v čase  31:  21 min.

I v kategorii nad 40 let  uspěl  náš běžec. David Hanke byl třetí za 34:52 min. V tradičně nabité  konkurenci  běžců  nad šedesát let za Petrem Čižmářem ( SKP Nový Jičín) doběhl  Jirka Strakoš ( Tatra Kopřivnice) a náš Pepík Kvita  byl třetí  za 40:55 min.  Petr Navara skončil desátý.

V ženách roli favoritky potvrdila Petra Pastorová ( MK Seitl  Ostrava ). Zvítězila v čase  34:17 min. Druhá byla  Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme team )  za 36:47 min.  a zopakovala tím umístění z nedávného Štěpánského  běhu Porubou.  Třetí  byla Anežka Vrágová  ( AK Kroměříž ) v čase 40:17 min.

Autorem fotogalerie je Otta Seitl. Tímto mu děkuji za povolení  zveřejnění snímků na našem blogu.