Sašovy postřehy z Rohálovské desítky

Ti, co okusili provozovat sport na jakékoliv úrovni, jistě potvrdí fakt, že je náročné nasednout do rozjetého vlaku závodů.  Saša Neuwirt se rozhodl po delší odmlce absolvovat náročnou „ Rohálovskou desítku.“  Podařilo se mu naplnit předsevzetí.  Ve své veteránské kategorii doběhl  třetí, v čase 42:36 min.  Zde je jeho výpověď:

Saša (startovní číslo 334) na Rohálovské desítce

                                     Saša (startovní číslo 334) na Rohálovské desítce                                                                            

První závod po sedmi letech. Pocity z něj jsou plné kladů a záporů, ale naštěstí zápory se odstraní a klady zůstávají. Kladem je, že jsem se potkal s řadou starých kamarádů, které jsem už léta neviděl. Velkým plusem hodnotím STK. Operované koleno vydrželo i ty náročné podmínky a nemusím se bát do toho šlápnout. Dále se potvrdila moje dlouholetá teorie, že se člověk musí naučit v tréninku trápit. Já jsem od října 2014 zatím běhal jen pro radost, abych udělal nějaké objemy. Atmosféra běhu byla úžasná a dostat se hned první závod na bednu, to je příjemný bonus. Zápory: Nerozzávoděnost i absence rychlejších tréninků.

První tři kilometry celkem ušly, ale od té chvíle jsem se už jen trápil. Sedm kilometrů v kyslíkovém dluhu, nekonečné kopce, náběh na křeče v levém lýtku. Prostě 30 minut trápení, naštěstí jsem ani jednou nepřešel do chůze a nezabalil to, což je povzbuzení. Takže závěr: Začínám systematicky trénovat. Musím shodit 3-5 kg  a příští Prusinovice  vyhrát  „ v dědcích.“  

S a š a

 

Označeno v Reportáže
Jeden komentář “Sašovy postřehy z Rohálovské desítky
 1. Roman/HOLKI napsal:

  Super Sášo.
  Dobře se čte když to člověk má přesně srovnané v hlavě a ví na co má a dobře sis to zhodnotil.Tvůj čas je dost dobrý 42,36 min. na to co máš za sebou jak píšeš.
  Tva výzva na další Prusinovice se mě líbí.
  Podobnou jsem měl letos i ja že se pokusím vyhrát kat. a skončil v M-50 taky na 3.místě se stejnými pocity asi jako ty.Tempo bylo na mne rychlé a v kopcích jsem se taky jen držel kohokoli kolem sebe a přežívál aby už to bylo za mnou a ve stoupání 7-8 km jsem byl jalový a jen čekal na nějakou popravu od někoho ze zadu v mé kat. :-).

 2. Saša napsal:

  To víš Romane, roky nezastavíš, hlavně to chce rozum, nehonit se s mladými a hlídat si spíš ty s šedinami 🙂

  • Žorž napsal:

   Není jednoduché vstoupit do stejné řeky. Spousta bývalých sportovců po ukončení kariéry zavře vrátka a nechce se vracet do minulosti, která zůstala v propadlišti dějin jejich vzpomínek. Saša bere život s nadhledem. Přibývající léta jej nepoznamenala. Pokud mu to jde,pokračuje v provozování koníčku, který mu v minulosti přinesl spoustu radosti a potěšení. Sašo, ať se Ti daří a nenechej se odradit drobnými neúspěchy! Žorž

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice