Sašovy postřehy: „Dobře odběhnutý maraton“

V neděli 22.září jsem se po několika letech rozhodl zaběhnout si Ostravský maraton, snad proto, ať je nějaká změna a podle předpovědi mělo být i přijatelné počasí, což se bohužel nevyplnilo. Je to už nepsané pravidlo, že s sebou vozím na maratony vždy teplo a slunce, nicméně rozhodl jsem se nepodléhat panice a bojovat. Zároveň jsem měl i motivaci, protože se závodu zúčastnil i Petr Kučírek z Třince, který je mým soupeřem v kategorii, běhá mu to opravdu dobře a vloni v Ostravě zaběhl pod 3 hodiny. V maratonu jsem si však na něj věřil i když ve třech ze čtyř okruhů se držel za mnou v nebezpečné vzdálenosti, v závěru ale odpadl, jako mnoho dalších běžců, když po celou dobu svítilo slunce, teplota kolem poledne už byla přes 25 stupňů ve stínu a na slunci se blížila čtyřicítce.

Také jsem toho měl ke konci dost, ale patrně jsem si dobře rozvrhl síly a nezpomalil jsem zas tak výrazně jako jiní. Nakonec z toho bylo solidní 8. místo celkově, 1. místo v kategorii 60 + a docela slušný čas 3:00,56 . A k mému velkému překvapení jsem v mistrovství Moravy a Slezska získal bronzovou medaili za třetí místo bez rozdílu věku, když přede mnou byli nějací Poláci, Slováci a Češi.

Tréninkové úsilí se vyplatilo i když jsem měl trošku obavy, když mě poslední dobou trošku limitovala bolest třísel, naštěstí tělo vydrželo a můžu říct, že jsem byl zas jednou sám se sebou spokojen.